ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу.

Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді мають можливість повернутися до своєї природної обстановки. Це унікальне природне пристановище створено з метою захисту та врятування ведмедів від жорстокого утримання у невідповідних умовах – цирках, приватних зоопарках чи нелегальних установах. Нині цей притулок став екологічною домівкою для 30 ведмедів.

Притулок створений з урахуванням природних потреб ведмедів. Величезні вольєри відтворюють їхні природні середовища, забезпечуючи велику площу для пересування та розвитку природних інстинктів. Це дозволяє ведмедям відчувати себе комфортно та безпечно, відтворюючи ті умови, до яких вони приречені у природі.

Ветеринарний персонал постійно слідкує за здоров’ям кожного ведмедя та забезпечує необхідну медичну допомогу. Заходи забезпечення безпеки включають в себе системи безпеки, які гарантують, що ведмеді не потраплять у небезпеку та не завдадуть один одному шкоди.

Притулок також активно працює над підвищенням громадської свідомості про проблеми, з якими стикаються ведмеді під час утримування в невідповідних умовах. Проводяться екскурсії та лекції для відвідувачів, а також програми для школярів з метою виховання екологічної свідомості та поваги до природи.

Реабілітаційний центр бурих ведмедів у нацпарку – це не лише безпечне пристановище для ведмедів, але й важлива ініціатива з охорони дикої природи та виховання громадян у дусі екологічної відповідальності. Його створення та існування, втілює ідею, що людина і природа можуть і повинні існувати в гармонії, забезпечуючи кожній живій істоті достойні умови існування.

То ж всіх,  хто  любить  природу,  прагне  нових  вражень,  запрошуємо відвідати  неповторний  куточок  України – Національний природний  парк «Синевир».

 

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

Осінь пізньо вегетує

Незважаючи на пізню осінь в першу декаду листопада в природних ландшафтах НПП «Синевир» можна відмітити широкий спектр  видового розмаїття  грибів, що сприяє активному проведенню їх інвентаризації з розробкою  і вивчення  екологічних і созологічних їх аспектів, хоча їхні локалітети  трапляються вже досить рідко. Серед них такі види як:  Гриб зонтик великий (Macrolepiota procera (Scop)Singer), Дощовик грушевидний […]

  • Без категорії