ВІД НИНІ КОЛОЧАВСЬКЕ ПНДВ ГОРДО НОСИТИМЕ ІМ’Я МИКОЛИ ЯРЕМИ

В одному з природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Синевир», де природа і праця людей взаємодіють, з’явилася нова назва, що звучить як героїчна оповідь – Колочавське ПНДВ ім. Миколи Яреми. Таке рішення прийнято дирекцією парку після загибелі на війні 18 грудня 2022 року героя-воїна Миколи Юрійовича, який протягом багатьох років очолював це природоохоронне науково-дослідне відділення. Його професіоналізм, порядність і відданість рідній землі залишили великий слід, який тепер носить назва цієї установи.

Такі як Микола – це герої, які своїми життями платять за нашу свободу та безпеку.

Сьогодні, саме у День його народження, пройшла церемонія відкриття меморіальної дошки загиблому воїну Миколі, куди запрошено родину загиблого, воїнів-побратимів, колег по роботі, представників влади та громадськість. Його загибель стала великою втратою не лише для родини та друзів, але й для всього колективу нацпарку.

Всі присутні взяли участь у панахидній молитві за полеглого воїна, який поповнив лави небесного воїнства. Молитву провів рідний брат Миколи – священник с.Колочава-Брадолець греко-католицької церкви «Преображення Господнього» отець Іван Ярема.

Організатором цього заходу виступило керівництво НПП «Синевир». Згадуючи його велику жертву, друзі, колеги по роботі вирішили вшанувати його ім’я, надаючи назву Колочавському природоохоронному науково-дослідному відділенню на його честь. Вона нагадуватиме про те, що свобода та мир приходять із великою ціною, і ми завжди повинні шанувати тих, хто готовий захищати ці цінності.

«Микола Ярема, був не лише воїном, але і вмілим керівником природоохоронної установи та визнаним фахівцем у справах лісового господарства. До відбуття на фронт, він чимало років пропрацював у нацпарку, здійснюючи раціональне використання лісових ресурсів та забезпечував їх стале збереження. Він відзначався не тільки своєю працею, але й великим серцем, готовим допомогти своїм односельчанам і товаришам у будь-який момент. Вміле керівництво, дисципліна та величезний досвід робили його неперевершеним лідером. Його життя здавалося б, могло б бути прикладом для інших, і воно таким і залишається» – промовив директор парку Микола Дербак.

У своїй промові голова Колочавської ОТГ Василь Худинець сказав: «…встановлення меморіальної дошки для загиблого воїна — це акт вдячності та поваги до тих, хто віддав своє життя заради інших. Цей символ назавжди залишається в серцях родини та нашої громади і служитиме постійним нагадуванням про вартість миру та жертовність тих, хто за нього бореться. Меморіальна дошка на ПНДВ, нехай буде свідченням того, що ми завжди пам’ятатимемо тих, хто жертвує своїм життям заради нашого майбутнього. Їхній героїзм залишиться в серцях нащадків, нагадуючи нам про важливість миру та вітчизняної любові».

Також Василь Іванович наголосив на тому, що на наступну сесію Колочавської сільради буде винесено на голосування депутатам питання щодо присвоєння назви вулиці іменем Миколи Яреми, що пролягає неподалік будівлі саме цього ПНДВ.

Від нині, природоохоронне відділення, що раніше носило нейтральну назву, гордо використовуватиме ім’я загиблого героя Миколи Яреми. Це не просто зміна назви, але і вираз вдячності та поваги до його мужності, сили і відданості, які він проявив як військовий і, як начальник відділення.

Нехай це ім’я завжди нагадує нам, що герої не вмирають, вони живуть у наших серцях вічно.

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії