ВІД НИНІ КОЛОЧАВСЬКЕ ПНДВ ГОРДО НОСИТИМЕ ІМ’Я МИКОЛИ ЯРЕМИ

В одному з природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Синевир», де природа і праця людей взаємодіють, з’явилася нова назва, що звучить як героїчна оповідь – Колочавське ПНДВ ім. Миколи Яреми. Таке рішення прийнято дирекцією парку після загибелі на війні 18 грудня 2022 року героя-воїна Миколи Юрійовича, який протягом багатьох років очолював це природоохоронне науково-дослідне відділення. Його професіоналізм, порядність і відданість рідній землі залишили великий слід, який тепер носить назва цієї установи.

Такі як Микола – це герої, які своїми життями платять за нашу свободу та безпеку.

Сьогодні, саме у День його народження, пройшла церемонія відкриття меморіальної дошки загиблому воїну Миколі, куди запрошено родину загиблого, воїнів-побратимів, колег по роботі, представників влади та громадськість. Його загибель стала великою втратою не лише для родини та друзів, але й для всього колективу нацпарку.

Всі присутні взяли участь у панахидній молитві за полеглого воїна, який поповнив лави небесного воїнства. Молитву провів рідний брат Миколи – священник с.Колочава-Брадолець греко-католицької церкви «Преображення Господнього» отець Іван Ярема.

Організатором цього заходу виступило керівництво НПП «Синевир». Згадуючи його велику жертву, друзі, колеги по роботі вирішили вшанувати його ім’я, надаючи назву Колочавському природоохоронному науково-дослідному відділенню на його честь. Вона нагадуватиме про те, що свобода та мир приходять із великою ціною, і ми завжди повинні шанувати тих, хто готовий захищати ці цінності.

«Микола Ярема, був не лише воїном, але і вмілим керівником природоохоронної установи та визнаним фахівцем у справах лісового господарства. До відбуття на фронт, він чимало років пропрацював у нацпарку, здійснюючи раціональне використання лісових ресурсів та забезпечував їх стале збереження. Він відзначався не тільки своєю працею, але й великим серцем, готовим допомогти своїм односельчанам і товаришам у будь-який момент. Вміле керівництво, дисципліна та величезний досвід робили його неперевершеним лідером. Його життя здавалося б, могло б бути прикладом для інших, і воно таким і залишається» – промовив директор парку Микола Дербак.

У своїй промові голова Колочавської ОТГ Василь Худинець сказав: «…встановлення меморіальної дошки для загиблого воїна — це акт вдячності та поваги до тих, хто віддав своє життя заради інших. Цей символ назавжди залишається в серцях родини та нашої громади і служитиме постійним нагадуванням про вартість миру та жертовність тих, хто за нього бореться. Меморіальна дошка на ПНДВ, нехай буде свідченням того, що ми завжди пам’ятатимемо тих, хто жертвує своїм життям заради нашого майбутнього. Їхній героїзм залишиться в серцях нащадків, нагадуючи нам про важливість миру та вітчизняної любові».

Також Василь Іванович наголосив на тому, що на наступну сесію Колочавської сільради буде винесено на голосування депутатам питання щодо присвоєння назви вулиці іменем Миколи Яреми, що пролягає неподалік будівлі саме цього ПНДВ.

Від нині, природоохоронне відділення, що раніше носило нейтральну назву, гордо використовуватиме ім’я загиблого героя Миколи Яреми. Це не просто зміна назви, але і вираз вдячності та поваги до його мужності, сили і відданості, які він проявив як військовий і, як начальник відділення.

Нехай це ім’я завжди нагадує нам, що герої не вмирають, вони живуть у наших серцях вічно.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії