Врятуй пташку – створи годівничку

До нас у вікно зазирнула Зима,

Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»

За нею з’явилась Синичка мала,

Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!

Пора майструвати нову годівничку

На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!

Щоб птиці щоранку могли прилітати

І співом веселим весну зустрічати!»

            Сергій Пантюк

 

Зима – важкий час для птахів. У нашому житті птахи відіграють велику та багатогранну роль. Однак тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає птахам. Людська участь у долі птахів просто життєво необхідна для них, адже наші пернаті друзі потребують допомоги саме всередині та наприкінці зимового сезону, коли їм важко знайти поживу в природі.

 

З початку лютого на території НПП «Синевир» проходить ЕКОакція «Врятуй пташку – створи годівничку». Її мета – виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю, розвивати почуття відповідальності за довкілля, і, звичайно ж, практична допомога птахам – виготовлення та вивішування годівничок.

 

Відомо, що парк славиться своєю багатою природною різноманітністю та неповторною красою. Проте, збереження цього надзвичайного куточка природи вимагає постійної уваги та дії. Один із способів залучення громадськості до охорони природи є проведення фахівцями відділу еколого-світньої роботи екоприродничих уроків з школярами навчальних закладів Тереблянської долини.

Сьогодні вони зустрілися з школярами початкової ланки Мерешорської гімназії, де навчали дітей важливості збереження природи та її життєвого середовища. Процес навчання полягав у пізнанні пташиного світу НПП «Синевир», а також засвоєнні інформації про перелітних птахів, про тих, які мешкають у нашій місцевості взимку та їх важливу роль у балансі екосистем.

 

Під час таких занять учні мали змогу отримати інформацію про види птахів, які мешкають у регіоні, їх звички та потреби у їжі, а також долучитися до кожного етапу процесу створення годівнички – від проектування до її виготовлення.

Учні дізналися, які матеріали підходять для будівництва годівничок та як їх правильно використовувати. Розглядали раніше підготовлені малюнки та плани годівничок. За допомогою фахівчинь та підручних інструментів учні збирали годівнички, дотримуючись розробленого проекту.

Діти, спільно з наставниками, весело і в ігровій формі провели заняття, а насамкінець – виготовили годівнички для пташок. Потім розвісили їх навколо школи разом зі своїми вчителями.

Усі присутні на екозанятті почули про так зване «пташине меню», тож знатимуть чим можна годувати пташок. Сподіваємось, що вони з радістю приноситимуть птахам різні ласощі: зерно, пшоно, крихти хліба тощо. Тож кожен з нас може робити добрі справи щодня, потрібно лише мати бажання допомагати іншим. Тому закликаємо усіх: скільки не було б у вас різних справ, забав чи турбот, не забувайте про крилатих друзів.

 

Берегти природу, а, пташиний світ, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!

 

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії