Врятуй пташку – створи годівничку

До нас у вікно зазирнула Зима,

Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»

За нею з’явилась Синичка мала,

Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!

Пора майструвати нову годівничку

На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!

Щоб птиці щоранку могли прилітати

І співом веселим весну зустрічати!»

            Сергій Пантюк

 

Зима – важкий час для птахів. У нашому житті птахи відіграють велику та багатогранну роль. Однак тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає птахам. Людська участь у долі птахів просто життєво необхідна для них, адже наші пернаті друзі потребують допомоги саме всередині та наприкінці зимового сезону, коли їм важко знайти поживу в природі.

 

З початку лютого на території НПП «Синевир» проходить ЕКОакція «Врятуй пташку – створи годівничку». Її мета – виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю, розвивати почуття відповідальності за довкілля, і, звичайно ж, практична допомога птахам – виготовлення та вивішування годівничок.

 

Відомо, що парк славиться своєю багатою природною різноманітністю та неповторною красою. Проте, збереження цього надзвичайного куточка природи вимагає постійної уваги та дії. Один із способів залучення громадськості до охорони природи є проведення фахівцями відділу еколого-світньої роботи екоприродничих уроків з школярами навчальних закладів Тереблянської долини.

Сьогодні вони зустрілися з школярами початкової ланки Мерешорської гімназії, де навчали дітей важливості збереження природи та її життєвого середовища. Процес навчання полягав у пізнанні пташиного світу НПП «Синевир», а також засвоєнні інформації про перелітних птахів, про тих, які мешкають у нашій місцевості взимку та їх важливу роль у балансі екосистем.

 

Під час таких занять учні мали змогу отримати інформацію про види птахів, які мешкають у регіоні, їх звички та потреби у їжі, а також долучитися до кожного етапу процесу створення годівнички – від проектування до її виготовлення.

Учні дізналися, які матеріали підходять для будівництва годівничок та як їх правильно використовувати. Розглядали раніше підготовлені малюнки та плани годівничок. За допомогою фахівчинь та підручних інструментів учні збирали годівнички, дотримуючись розробленого проекту.

Діти, спільно з наставниками, весело і в ігровій формі провели заняття, а насамкінець – виготовили годівнички для пташок. Потім розвісили їх навколо школи разом зі своїми вчителями.

Усі присутні на екозанятті почули про так зване «пташине меню», тож знатимуть чим можна годувати пташок. Сподіваємось, що вони з радістю приноситимуть птахам різні ласощі: зерно, пшоно, крихти хліба тощо. Тож кожен з нас може робити добрі справи щодня, потрібно лише мати бажання допомагати іншим. Тому закликаємо усіх: скільки не було б у вас різних справ, забав чи турбот, не забувайте про крилатих друзів.

 

Берегти природу, а, пташиний світ, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!

 

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії