Врятуй пташку – створи годівничку

До нас у вікно зазирнула Зима,

Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»

За нею з’явилась Синичка мала,

Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!

Пора майструвати нову годівничку

На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!

Щоб птиці щоранку могли прилітати

І співом веселим весну зустрічати!»

            Сергій Пантюк

 

Зима – важкий час для птахів. У нашому житті птахи відіграють велику та багатогранну роль. Однак тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає птахам. Людська участь у долі птахів просто життєво необхідна для них, адже наші пернаті друзі потребують допомоги саме всередині та наприкінці зимового сезону, коли їм важко знайти поживу в природі.

 

З початку лютого на території НПП «Синевир» проходить ЕКОакція «Врятуй пташку – створи годівничку». Її мета – виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю, розвивати почуття відповідальності за довкілля, і, звичайно ж, практична допомога птахам – виготовлення та вивішування годівничок.

 

Відомо, що парк славиться своєю багатою природною різноманітністю та неповторною красою. Проте, збереження цього надзвичайного куточка природи вимагає постійної уваги та дії. Один із способів залучення громадськості до охорони природи є проведення фахівцями відділу еколого-світньої роботи екоприродничих уроків з школярами навчальних закладів Тереблянської долини.

Сьогодні вони зустрілися з школярами початкової ланки Мерешорської гімназії, де навчали дітей важливості збереження природи та її життєвого середовища. Процес навчання полягав у пізнанні пташиного світу НПП «Синевир», а також засвоєнні інформації про перелітних птахів, про тих, які мешкають у нашій місцевості взимку та їх важливу роль у балансі екосистем.

 

Під час таких занять учні мали змогу отримати інформацію про види птахів, які мешкають у регіоні, їх звички та потреби у їжі, а також долучитися до кожного етапу процесу створення годівнички – від проектування до її виготовлення.

Учні дізналися, які матеріали підходять для будівництва годівничок та як їх правильно використовувати. Розглядали раніше підготовлені малюнки та плани годівничок. За допомогою фахівчинь та підручних інструментів учні збирали годівнички, дотримуючись розробленого проекту.

Діти, спільно з наставниками, весело і в ігровій формі провели заняття, а насамкінець – виготовили годівнички для пташок. Потім розвісили їх навколо школи разом зі своїми вчителями.

Усі присутні на екозанятті почули про так зване «пташине меню», тож знатимуть чим можна годувати пташок. Сподіваємось, що вони з радістю приноситимуть птахам різні ласощі: зерно, пшоно, крихти хліба тощо. Тож кожен з нас може робити добрі справи щодня, потрібно лише мати бажання допомагати іншим. Тому закликаємо усіх: скільки не було б у вас різних справ, забав чи турбот, не забувайте про крилатих друзів.

 

Берегти природу, а, пташиний світ, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!

 

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії