Всесвітній день охорони довкілля (еко-мандрівка)

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначала Всесвітній день охорони довкілля. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім’я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

         Майбутнє нашої країни, та й усієї планети, залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити рішучі кроки задля збереження природи, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля.

Працівники НПП «Синевир» провели еко-мандрівку для школярів 2-Б і 3-А класів Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів. Дітям продемонстрували презентацію, де вони ознайомились з проблемами забруднення довкілля і способами їх усунення. Наочно продемонстрували, як можна із вживаного одягу пошити екоторбинку багаторазову і  нею користуватись у побуті, менше користуватися одноразовим посудом і пластиковими пляшками.

Також відмітили те, що втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричиняти непоправні наслідки для довкілля. Охорона довкілля – одне з найважливіших завдань людства. Важливо, щоб кожна людина посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього середовища. Тому ми виділили 7 способів, як можна на власному прикладі захистити довкілля.

7 способів захистити довкілля:

  1. Відмовитись від поліетиленових пакетів – а використовувати паперові або тканинні багаторазові (і екологічно, і економічно).
  2. Відмовитись від одноразового пластикового посуду та пляшок.
  3. Бути енергоефективним у побуті (тобто заощаджувати електроенергію).
  4. Обирати екологічний транспорт.
  5. Економити воду.
  6. Купувати менше та не викидати на смітник.
  7. Сортувати сміття та віддавати на переробку.

Для всіх нас дуже важливо усвідомити, як це усвідомили мешканці розвинених країн, наскільки “сміттєвий вал” небезпечний для міста, довкілля. Не менш важливим є й те, що і цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою. На жаль, знайдуться лише поодинокі люди, котрі нестимуть обгортки від морозива чи бляшанку від пива бодай 100 метрів, розшукуючи смітник. Але й навіть коли цей смітник поруч, наприклад, на зупинці транспорту, все одно, купи сміття знаходяться де завгодно поруч із ним.

Тож, можливо, європейський вибір починається з банально знайомого з дитинства, але такого складного принципу – чисто не там, де прибирають, а там де не смітять!!! Будьмо природі другом!

 

 

Новини

МАГІЯ ВЕЧІРНЬОГО СЯЙВА

На початку зими НПП «СИНЕВИР» радує своєю неймовірною красою, але деякі моменти природа дарує лише тим, хто здатен їх побачити. Один із таких чарівних моментів зафіксували на вечірньому небосхилі над Національним природним парком «Синевир». Це фото — доказ того, що магія живе поряд, варто лише підняти очі до неба. На знімку відображено сутінкове сяйво, що […]

  • Без категорії

ІНСПЕКТОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРОВОДЯТЬ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ОСЕРЕДКІВ ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ ЛІСУ

Інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку “Синевир” продовжують активну роботу з моніторингу стану лісів на своїй території. У листопаді інспектори ПНДВ посилили заходи щодо санітарного огляду лісових насаджень, аби вчасно зібрати дані про стан екосистем та виявити проблемні ділянки. Основною метою таких оглядів є виявлення загиблих дерев, заражених хворобами чи пошкоджених шкідниками. Це дозволяє […]

  • Без категорії

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З НАЛАШТУВАННЯ ФОТОПАСТОК І ЗИМИВОГО МОНІТОРИНГУ ХИЖАКІВ У НПП «СИНЕВИР»

У Національному природному парку «Синевир» відбулося важливе практичне заняття, спрямоване на підвищення кваліфікації інспекторів ІІ-ї категорії щодо моніторингу хижих ссавців у зимовий період. Цей тренінг об’єднав провідних експертів у сфері моніторингу біорізноманіття ФЗТ УКРАЇНА та працівників парку для спільного вдосконалення методик та інструментів дослідження дикої природи. Навчання організували й провели фахівці з багаторічним досвідом у […]

  • Без категорії