Всесвітній день охорони довкілля (еко-мандрівка)

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначала Всесвітній день охорони довкілля. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім’я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

         Майбутнє нашої країни, та й усієї планети, залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити рішучі кроки задля збереження природи, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля.

Працівники НПП «Синевир» провели еко-мандрівку для школярів 2-Б і 3-А класів Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів. Дітям продемонстрували презентацію, де вони ознайомились з проблемами забруднення довкілля і способами їх усунення. Наочно продемонстрували, як можна із вживаного одягу пошити екоторбинку багаторазову і  нею користуватись у побуті, менше користуватися одноразовим посудом і пластиковими пляшками.

Також відмітили те, що втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричиняти непоправні наслідки для довкілля. Охорона довкілля – одне з найважливіших завдань людства. Важливо, щоб кожна людина посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього середовища. Тому ми виділили 7 способів, як можна на власному прикладі захистити довкілля.

7 способів захистити довкілля:

  1. Відмовитись від поліетиленових пакетів – а використовувати паперові або тканинні багаторазові (і екологічно, і економічно).
  2. Відмовитись від одноразового пластикового посуду та пляшок.
  3. Бути енергоефективним у побуті (тобто заощаджувати електроенергію).
  4. Обирати екологічний транспорт.
  5. Економити воду.
  6. Купувати менше та не викидати на смітник.
  7. Сортувати сміття та віддавати на переробку.

Для всіх нас дуже важливо усвідомити, як це усвідомили мешканці розвинених країн, наскільки “сміттєвий вал” небезпечний для міста, довкілля. Не менш важливим є й те, що і цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою. На жаль, знайдуться лише поодинокі люди, котрі нестимуть обгортки від морозива чи бляшанку від пива бодай 100 метрів, розшукуючи смітник. Але й навіть коли цей смітник поруч, наприклад, на зупинці транспорту, все одно, купи сміття знаходяться де завгодно поруч із ним.

Тож, можливо, європейський вибір починається з банально знайомого з дитинства, але такого складного принципу – чисто не там, де прибирають, а там де не смітять!!! Будьмо природі другом!

 

 

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії