Всесвітній день охорони довкілля (еко-мандрівка)

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначала Всесвітній день охорони довкілля. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім’я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

         Майбутнє нашої країни, та й усієї планети, залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити рішучі кроки задля збереження природи, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля.

Працівники НПП «Синевир» провели еко-мандрівку для школярів 2-Б і 3-А класів Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів. Дітям продемонстрували презентацію, де вони ознайомились з проблемами забруднення довкілля і способами їх усунення. Наочно продемонстрували, як можна із вживаного одягу пошити екоторбинку багаторазову і  нею користуватись у побуті, менше користуватися одноразовим посудом і пластиковими пляшками.

Також відмітили те, що втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричиняти непоправні наслідки для довкілля. Охорона довкілля – одне з найважливіших завдань людства. Важливо, щоб кожна людина посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього середовища. Тому ми виділили 7 способів, як можна на власному прикладі захистити довкілля.

7 способів захистити довкілля:

  1. Відмовитись від поліетиленових пакетів – а використовувати паперові або тканинні багаторазові (і екологічно, і економічно).
  2. Відмовитись від одноразового пластикового посуду та пляшок.
  3. Бути енергоефективним у побуті (тобто заощаджувати електроенергію).
  4. Обирати екологічний транспорт.
  5. Економити воду.
  6. Купувати менше та не викидати на смітник.
  7. Сортувати сміття та віддавати на переробку.

Для всіх нас дуже важливо усвідомити, як це усвідомили мешканці розвинених країн, наскільки “сміттєвий вал” небезпечний для міста, довкілля. Не менш важливим є й те, що і цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою. На жаль, знайдуться лише поодинокі люди, котрі нестимуть обгортки від морозива чи бляшанку від пива бодай 100 метрів, розшукуючи смітник. Але й навіть коли цей смітник поруч, наприклад, на зупинці транспорту, все одно, купи сміття знаходяться де завгодно поруч із ним.

Тож, можливо, європейський вибір починається з банально знайомого з дитинства, але такого складного принципу – чисто не там, де прибирають, а там де не смітять!!! Будьмо природі другом!

 

 

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії