ЯЛІВЕЦЬ КОЗАЦЬКИЙ – СКАРБ НПП «СИНЕВИР»

На теренах Національного природного парку “Синевир”, розташованого в живописних куточках України, криється чимало неймовірних рослинних видів. Одним з найвідоміших та найцінніших символів цієї місцевості є ялівець козацький, чарівна рослина з давньою історією та безліччю корисних властивостей.

Ялівець козацький (Juniperus sabina) є вічнозеленим кущем чи деревцем з родини кипарисові. Цей вид є цінним у флорі України. Його ім’я “козацький” походить від того, що він традиційно асоціюється з духом вільнолюбства та стійкості, які характеризували козацькі часи.

Національний парк, створений з метою збереження унікального біорізноманіття регіону. Саме тут на прилісових луках, серед гір та лісів, ялівець козацький знаходить свою природнє середовище для зростання.

Ялівець козацький може досягати висоти до 1–2 метрів і мати ширину до 2–3 метрів. Його хвоя тонка і колюча, постійно зелена, утворює густу крону, яка має чарівний аромат. Колючі гілочки та яскраво-зелені ягоди додають цікавості до цієї рослини.

Що стосується корисних властивостей, ялівець козацький відомий своїми лікувальними властивостями. З його гілок виготовляють ефективні засоби для лікування ревматизму, різні настойки для застуд, кашлю, а також використовують у косметичних цілях.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії