За участю представників НПП «Синевир» відбулося онлайн-засідання

Під головуванням директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуарда Арустамяна відбулося засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО у форматі онлайн (за допомогою платформи WEBEX).

Темою обговорення стали питання створення нового транскордонного об’єкту  Всесвітньої природної спадщини «Праліси та хвойні старовікові ліси Карпат», аналіз досвіду створення об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО та можливі виклики при поданні нової номінації.

У онлайн-засіданні взяли участь представники НПП «Синевир», а саме –  головний природоохоронець Всиль Шишига, начальники профільних відділів установи, а також представники інших національних парків.

Під час засідання учасники обговорили досвід створення об’єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, а також особливу увагу звернули на існуючі в Україні культурні та природні об’єкти, які у перспективі можна б подати, як нові номінації для  внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

За ініціативою представників НПП «Синевир», учасниками засідання розглянуто ідею подання до списку культурної спадщини об’єкту Музею лісу і сплаву , що знаходиться на території НПП «Синевир». У ході обговорення даного об’єкту, наголошено про його унікальність, що характерна для даної місцевості та історичну  цінність.

Подані пропозиції та ідеї варті уваги і слугуватимуть питаннями наступних онлайн-засідань, які проходитимуть щотижнево.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії