За участю представників НПП «Синевир» відбулося онлайн-засідання

Під головуванням директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуарда Арустамяна відбулося засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО у форматі онлайн (за допомогою платформи WEBEX).

Темою обговорення стали питання створення нового транскордонного об’єкту  Всесвітньої природної спадщини «Праліси та хвойні старовікові ліси Карпат», аналіз досвіду створення об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО та можливі виклики при поданні нової номінації.

У онлайн-засіданні взяли участь представники НПП «Синевир», а саме –  головний природоохоронець Всиль Шишига, начальники профільних відділів установи, а також представники інших національних парків.

Під час засідання учасники обговорили досвід створення об’єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, а також особливу увагу звернули на існуючі в Україні культурні та природні об’єкти, які у перспективі можна б подати, як нові номінації для  внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

За ініціативою представників НПП «Синевир», учасниками засідання розглянуто ідею подання до списку культурної спадщини об’єкту Музею лісу і сплаву , що знаходиться на території НПП «Синевир». У ході обговорення даного об’єкту, наголошено про його унікальність, що характерна для даної місцевості та історичну  цінність.

Подані пропозиції та ідеї варті уваги і слугуватимуть питаннями наступних онлайн-засідань, які проходитимуть щотижнево.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії