За участю представників НПП «Синевир» відбулося онлайн-засідання

Під головуванням директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуарда Арустамяна відбулося засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО у форматі онлайн (за допомогою платформи WEBEX).

Темою обговорення стали питання створення нового транскордонного об’єкту  Всесвітньої природної спадщини «Праліси та хвойні старовікові ліси Карпат», аналіз досвіду створення об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО та можливі виклики при поданні нової номінації.

У онлайн-засіданні взяли участь представники НПП «Синевир», а саме –  головний природоохоронець Всиль Шишига, начальники профільних відділів установи, а також представники інших національних парків.

Під час засідання учасники обговорили досвід створення об’єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, а також особливу увагу звернули на існуючі в Україні культурні та природні об’єкти, які у перспективі можна б подати, як нові номінації для  внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

За ініціативою представників НПП «Синевир», учасниками засідання розглянуто ідею подання до списку культурної спадщини об’єкту Музею лісу і сплаву , що знаходиться на території НПП «Синевир». У ході обговорення даного об’єкту, наголошено про його унікальність, що характерна для даної місцевості та історичну  цінність.

Подані пропозиції та ідеї варті уваги і слугуватимуть питаннями наступних онлайн-засідань, які проходитимуть щотижнево.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії