За участю представників НПП «Синевир» відбулося онлайн-засідання

Під головуванням директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуарда Арустамяна відбулося засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО у форматі онлайн (за допомогою платформи WEBEX).

Темою обговорення стали питання створення нового транскордонного об’єкту  Всесвітньої природної спадщини «Праліси та хвойні старовікові ліси Карпат», аналіз досвіду створення об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО та можливі виклики при поданні нової номінації.

У онлайн-засіданні взяли участь представники НПП «Синевир», а саме –  головний природоохоронець Всиль Шишига, начальники профільних відділів установи, а також представники інших національних парків.

Під час засідання учасники обговорили досвід створення об’єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, а також особливу увагу звернули на існуючі в Україні культурні та природні об’єкти, які у перспективі можна б подати, як нові номінації для  внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

За ініціативою представників НПП «Синевир», учасниками засідання розглянуто ідею подання до списку культурної спадщини об’єкту Музею лісу і сплаву , що знаходиться на території НПП «Синевир». У ході обговорення даного об’єкту, наголошено про його унікальність, що характерна для даної місцевості та історичну  цінність.

Подані пропозиції та ідеї варті уваги і слугуватимуть питаннями наступних онлайн-засідань, які проходитимуть щотижнево.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії