Заготівля кормової бази для дичини іде до завершення

Літо – це та пора року, коли інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» активно заготовляють корми для диких тварин, зокрема гіллячкові зелені віники.

Гіллячковий корм – це пучки листяних деревних порід, які у важку холодну зиму доповнюють й урізноманітнюють раціон диких тварин. Найкраще тварини смакують гілляки з ліщини, осики, липи, клена, але заготовляють і кропиву. Ці гілочки зрізають саме у червні-липні, поки вони ще не задерев’яніли. Після зрізування, формують і зв’язують у пучки – «зелені віники» кожен з яких не більше з 10 гілок, після чого занурюють у солоний розчин, а далі просушують у добре провітрюваних та захищених від потрапляння дощової води приміщеннях.

За словами начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду нацпарку Василя Суботи, крім гіллячкового корму, заготовляють ще й сіно. Точніше планують запасти 7,5 тони, наразі майже половина запланованого вже є. Запланували заготовити 8 тисяч віників гіллячкового корму і ці роботи вже на стадії завершення, наразі мають вже 7 тисяч таких віників. Найбільше гіллячковий корм полюбляють такі тварини як: олені, козулі, заєць, птиця та ін.

Практикують створювати кормові спеціальні ділянки, де зростають багаторічні трави, які залишають для тварин незібраними. Тут звірина може самостійно добувати корм, не пошкоджуючи взимку молоді лісові культури. Також закупили сіль для солонців та облаштували десяток нових спеціальних годівниць. Постійно дбають про наповнення водою лісових водопоїв.

«Підгодовування диких тварин у зимню пору під час великих снігових опадів, особливо таких як оленів, косуль є дуже важливим і часто необхідним заходом для їх охорони та збереження. Ми завжди слідкуємо, щоб сіна і гіллячкового корму в такий час вистачало всім диким тваринам і їхній раціон був більш різноманітний. Таким чином допомагаємо їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечити всіма необхідними поживними речовинами. Треба сказати, що заготівля кормів та підтримка тварин взимку – це приємний клопіт» – говорить Василь Іванович.

Новини

ВСТАНОВЛЕНО НОВІ ВХІДНІ ЗНАКИ ДО НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно на в’їздах до Вільшанського, Квасовецького, Синевирського та Остріцького ПНДВ Національного природного парку “Синевир” було реалізовано важливу ініціативу, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості про територію природоохоронної установи, а саме встановлено вхідні знаки (стенди) з найменуванням парку до установ ПЗФ. Реалізація задуму пройшла за сприянням Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ), яке забезпечило установи необхідними комплектуючими та розхідним […]

  • Без категорії

ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ…

Щороку 22 квітня мільйони людей у всьому світі вшановують Всесвітній день Землі. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми забруднення довкілля, зниження біорізноманіття та інших проблем, пов’язаних із змінами клімату. До вшанування дня Землі та поширення інформації про екологічні проблеми, фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» цього дня провели із школяриками 1-4 класів Синевирського ліцею […]

  • Без категорії

НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний […]

  • Без категорії