Збережімо ялинці життя

На базі Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Мариною Дем’ян та Камелією Захарчук провели еколого-освітнє заняття на тему: «Збережімо ялинці життя».

Мета цієї акції – запобігти незаконному вирубуванню хвойних дерев, сформувати громадську думку про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинки на композиції та новорічні букети з гілок хвойних дерев або штучними ялинками.

Вчителі навчальногозакладу розповіли учасникам заходу про дерева, їх склад та властивості, а також про їх важливу роль в житті людини.

Як зберегти життя ялинкам, але створити відчуття свята, розповіли учням фахів чині відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир». Заради новорічних свят у світі вирубуються дерева площею багатьох десятків гектарів, які після свят потрапляють на смітник. Для лісу це обходиться дуже дорого.

За допомогою майстер-класу, учні дізналися як можна виготовити новорічні букети з гілок ялини, створити композиції тощо.

Всі учасники заходу активно долучилися до виготовлення новорічних композицій, які невдовзі прикрасять кабінети навчального закладу.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у проведенні таких заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту IvanTymofeiev ).

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії