Зберігаючи ліси, збережемо ведмедів!

 

 

   

 

За останні сорок років чисельність бурого ведмедя в дикій природі України скоротилася утричі. Ці шокуючі дані недавно оприлюднили науковці і вони викликають серйозне занепокоєння. Скорочення кількості ведмедів відбувається й надалі. Головні причини, що призвели до такої ситуації, – це інтенсивна експлуатація та омолодження лісів, високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл.

Для охорони і збереження бурого ведмедя у дикій природі необхідно не лише заповідати первісне середовище існування виду, зменшити чинник непокою та боротися з браконьєрами, але й вкрай важливою є просвітницька робота з різними цільовими аудиторіями, починаючи від підростаючого покоління. Долучитися до цієї місії вирішив й Інститут еколого-релігійних студій спільно зі співробітниками національного природного парку «Синевир».

Про життя бурого ведмедя у дикій природі і його середовище існування йшла мова під час еколого-освітнього заходу в Колочавському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №2, який провели співробітники НПП «Синевир».

Діти дізналися, що середовищем існування бурого ведмедя в Карпатах є гірські ліси. Важливою умовою є наявність густого чагарникового ярусу, вітровальних ділянок, ярів, де він може ховатися протягом дня. Чому ми так багато говоримо про ліси, коли провідною темою є бурий ведмідь? Відповідь на це питання школярі шукали під час вправи «Павутина». Вона допомогла дітям у ігровій формі зрозуміти взаємозалежність компонентів природи, у даному випадку залежність бурих ведмедів від лісів. Отже, зберігаючи ліси, зберігаємо ведмедів!

Учасники еколого-освітнього заходу дізналися багато цікавого про життя клишоногих у дикій природі і користь від них.

Завершився захід екскурсійною програмою на пасіці національного природного парку «Синевир», де йшла мова про можливі конфлікти між ведмедем і людиною та шляхи їх уникнення. На згадку про цю зустріч усі учасники отримали у подарунок тематичні інформаційні матеріали.

 

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії