Зберігаючи ліси, збережемо ведмедів!

 

 

   

 

За останні сорок років чисельність бурого ведмедя в дикій природі України скоротилася утричі. Ці шокуючі дані недавно оприлюднили науковці і вони викликають серйозне занепокоєння. Скорочення кількості ведмедів відбувається й надалі. Головні причини, що призвели до такої ситуації, – це інтенсивна експлуатація та омолодження лісів, високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл.

Для охорони і збереження бурого ведмедя у дикій природі необхідно не лише заповідати первісне середовище існування виду, зменшити чинник непокою та боротися з браконьєрами, але й вкрай важливою є просвітницька робота з різними цільовими аудиторіями, починаючи від підростаючого покоління. Долучитися до цієї місії вирішив й Інститут еколого-релігійних студій спільно зі співробітниками національного природного парку «Синевир».

Про життя бурого ведмедя у дикій природі і його середовище існування йшла мова під час еколого-освітнього заходу в Колочавському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №2, який провели співробітники НПП «Синевир».

Діти дізналися, що середовищем існування бурого ведмедя в Карпатах є гірські ліси. Важливою умовою є наявність густого чагарникового ярусу, вітровальних ділянок, ярів, де він може ховатися протягом дня. Чому ми так багато говоримо про ліси, коли провідною темою є бурий ведмідь? Відповідь на це питання школярі шукали під час вправи «Павутина». Вона допомогла дітям у ігровій формі зрозуміти взаємозалежність компонентів природи, у даному випадку залежність бурих ведмедів від лісів. Отже, зберігаючи ліси, зберігаємо ведмедів!

Учасники еколого-освітнього заходу дізналися багато цікавого про життя клишоногих у дикій природі і користь від них.

Завершився захід екскурсійною програмою на пасіці національного природного парку «Синевир», де йшла мова про можливі конфлікти між ведмедем і людиною та шляхи їх уникнення. На згадку про цю зустріч усі учасники отримали у подарунок тематичні інформаційні матеріали.

 

Новини

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ ЗАДЛЯ ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ

Цього літа учні, які відпочивають у пришкільному літньому таборі, організованому на базі Колочавського загальноосвітнього закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №1, матимуть унікальну нагоду поєднати активний відпочинок з глибоким зануренням у світ природи за участю своїх вчителів і природознавців. Це стало можливим завдяки тісній співпраці між адміністрацією Національного природного парку “Синевир” та керівництвом Колочавської ЗЗСО №1. […]

  • Без категорії

ЛІСОВИЙ ДЕТЕКТИВ: СЛІДАМИ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Учні місцевої школи мали унікальну нагоду зануритися у світ дикої природи, відвідавши одне з наймальовничіших місць парку – Дике озеро, також відоме як Озірце. Ця екоекскурсія, під назвою “Лісовий детектив: слідами дикої природи”, організована за підтримки фахівців відділу екоосвіти Національного природного парку «Синевир» – Марини Печкан і Світлани Гречин, а також небайдужих вчителів та батьків. […]

  • Без категорії

ЛІТНІ КАНІКУЛИ РОЗПОЧАЛИСЯ З ПІЗНАВАЛЬНОЇ ПОДОРОЖІ

Щойно розпочалися літні канікули, а для 50-ти учнів Брадолецької школи (Колочавська ОТГ) вони вже ознаменувалися захопливою та пізнавальною подорожжю! Разом зі своїми викладачами діти вирушили до одного з наймальовничіших куточків Карпат – Національного природного парку “Синевир”, а саме до його Квасовецького ПНДВ. Ця екскурсія стала справжнім відкриттям для юних мандрівників. Вони мали унікальну нагоду відвідати […]

  • Без категорії