Зберігаючи ліси, збережемо ведмедів!

 

 

   

 

За останні сорок років чисельність бурого ведмедя в дикій природі України скоротилася утричі. Ці шокуючі дані недавно оприлюднили науковці і вони викликають серйозне занепокоєння. Скорочення кількості ведмедів відбувається й надалі. Головні причини, що призвели до такої ситуації, – це інтенсивна експлуатація та омолодження лісів, високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл.

Для охорони і збереження бурого ведмедя у дикій природі необхідно не лише заповідати первісне середовище існування виду, зменшити чинник непокою та боротися з браконьєрами, але й вкрай важливою є просвітницька робота з різними цільовими аудиторіями, починаючи від підростаючого покоління. Долучитися до цієї місії вирішив й Інститут еколого-релігійних студій спільно зі співробітниками національного природного парку «Синевир».

Про життя бурого ведмедя у дикій природі і його середовище існування йшла мова під час еколого-освітнього заходу в Колочавському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №2, який провели співробітники НПП «Синевир».

Діти дізналися, що середовищем існування бурого ведмедя в Карпатах є гірські ліси. Важливою умовою є наявність густого чагарникового ярусу, вітровальних ділянок, ярів, де він може ховатися протягом дня. Чому ми так багато говоримо про ліси, коли провідною темою є бурий ведмідь? Відповідь на це питання школярі шукали під час вправи «Павутина». Вона допомогла дітям у ігровій формі зрозуміти взаємозалежність компонентів природи, у даному випадку залежність бурих ведмедів від лісів. Отже, зберігаючи ліси, зберігаємо ведмедів!

Учасники еколого-освітнього заходу дізналися багато цікавого про життя клишоногих у дикій природі і користь від них.

Завершився захід екскурсійною програмою на пасіці національного природного парку «Синевир», де йшла мова про можливі конфлікти між ведмедем і людиною та шляхи їх уникнення. На згадку про цю зустріч усі учасники отримали у подарунок тематичні інформаційні матеріали.

 

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії