Зберігаючи ліси, збережемо ведмедів!

 

 

   

 

За останні сорок років чисельність бурого ведмедя в дикій природі України скоротилася утричі. Ці шокуючі дані недавно оприлюднили науковці і вони викликають серйозне занепокоєння. Скорочення кількості ведмедів відбувається й надалі. Головні причини, що призвели до такої ситуації, – це інтенсивна експлуатація та омолодження лісів, високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл.

Для охорони і збереження бурого ведмедя у дикій природі необхідно не лише заповідати первісне середовище існування виду, зменшити чинник непокою та боротися з браконьєрами, але й вкрай важливою є просвітницька робота з різними цільовими аудиторіями, починаючи від підростаючого покоління. Долучитися до цієї місії вирішив й Інститут еколого-релігійних студій спільно зі співробітниками національного природного парку «Синевир».

Про життя бурого ведмедя у дикій природі і його середовище існування йшла мова під час еколого-освітнього заходу в Колочавському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №2, який провели співробітники НПП «Синевир».

Діти дізналися, що середовищем існування бурого ведмедя в Карпатах є гірські ліси. Важливою умовою є наявність густого чагарникового ярусу, вітровальних ділянок, ярів, де він може ховатися протягом дня. Чому ми так багато говоримо про ліси, коли провідною темою є бурий ведмідь? Відповідь на це питання школярі шукали під час вправи «Павутина». Вона допомогла дітям у ігровій формі зрозуміти взаємозалежність компонентів природи, у даному випадку залежність бурих ведмедів від лісів. Отже, зберігаючи ліси, зберігаємо ведмедів!

Учасники еколого-освітнього заходу дізналися багато цікавого про життя клишоногих у дикій природі і користь від них.

Завершився захід екскурсійною програмою на пасіці національного природного парку «Синевир», де йшла мова про можливі конфлікти між ведмедем і людиною та шляхи їх уникнення. На згадку про цю зустріч усі учасники отримали у подарунок тематичні інформаційні матеріали.

 

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії