Жахіття війни на Сході України вражаючі…

 

 

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак, разом зі своїми друзями-волонтерами – Миколою Косенком (батько загиблого сина Романа, Народного Героя України, позивний «Яшка»), Богданом Колодницьким – учасником бойових дій, військовим волонтером, який продовжує виконувати бойові задачі із захисту держави, Сергієм Завгороднім, Володимиром Кириленком, черговий раз відвідали Донеччину. Під час поїздки, дружня команда волонтерської місії доправила допомогу воїнам ЗСУ, зустрілася із земляками, котрі воюють на передовій, а також відвідали колег Національного природного парку «Святі Гори».

«На цей раз, побували в Бахмуті, Лимані, Краматорську, де зустрілися із нашими хлопцями, яким доправили вкрай необхідну допомогу – пічки-буржуйки, термобілизну, медикаменти, продукти харчування, засоби гігієни тощо. Відбулася тепла зустріч із земляком – Сергієм Дербаком, який воює на передовій з самого початку повномасштабної війни. На його прохання, привезли заздалегідь замовлені гумові шини та запчастини для високопрохідних автомобілів та інше необхідне приладдя. Зрозуміло, що за поїздку неможливо об’їздити все, але це дуже важливо приїхати і поспілкуватися з бійцями, подякувати, побути в тих умовах…” – ділиться Микола Юрійович.

Не можна обійти осторонь благодійну традицію і вчинок вихованців та педагогів Тячівського професійного ліцею Закарпатської області на чолі з директором Оксаною Вакій, які постійно долучаються до благодійної справи і на цей раз також передали допомогу воїнам Бахмутського напрямку, котрі знаходяться у пеклі бойових дій. З їхнього боку, для хлопців доправили власноруч виготовлені теплі речі, чаї із трав, домашні солодощі й консервацію, оберіги та ін.

«Від воїнів з передової  велика подяка дирекції начального закладу, а також всьому колективу ліцею за прояв безкорисливої щедрості та готовність допомогти заради кращого майбутнього нашої держави. Адже кожна привезена краплина добра та тепла для героїв є їхньою підтримкою та розумінням того, що вони роблять важливу справу – виборюють мир для усього українського народу» – каже Богдан Колодницький.

Відвідуючи Донеччину, команда волонтерів допомагає всім чим може, і в першу чергу, намагається забезпечити бійців тими засобами й приладдям, які конче необхідні для їхнього повсякденного життя. Насправді, не кожен має достатні можливості допомогти ЗСУ, однак об’єднавшись і гуртом, можна зробити багато важливого, навіть на відстані.

Під час перебування на Сході, волонтерська місія директора парку не завершилася на передовій. Разом з друзями, Микола Юрійович відвідав Святогірськ, де поспілкувалися з директором НПП «Святі Гори» – Сергієм Приймачуком, який назвав чимало вражаючих фактів про дні й місяці російської окупації. Розповів про розгром та знищення інфраструктури Святогірської громади, де розташований парк і до якої входить 13 населених пунктів. Боляче розповідав про загибель риби у річках та озерах парку внаслідок підриву в них різних вибухових предметів. Разом з цим знищено тисячі гектарів лісу, забруднено ґрунти, води, Крейдяні схили, які є унікальні для всієї Європи. Територія парку так і всієї громади понівечена та всіяна нерозірваними мінами, снарядами й ракетами від окупантів…

Для співробітників установи парку доставили також невелику, але потрібну для відновлення та продовження роботи допомогу. Передано комплект оргтехніки – комп’ютер з принтером, 2 пічки-буржуйки, продукти харчування, постільну білизну та теплі речі.

Під час поїздки, друзі-волонтери вкотре пересвідчилися в тому, що жахіття війни на Сході України вражаючі, а парк «Святі Гори» й інші території регіону зазнали значних руйнувань і шалених екологічних збитків, а люди чималих втрат.

Нині серця українців сповнені болем через тривогу за воїнів на передовій, які за важких, холодних і несприятливих погодних умов, цілодобово боронять нашу землю від окупантів, захищаючи усіх нас. Хочу подякувати кожному учаснику волонтерської місії, людям різних установ та колективів, за небайдужість, за те, що у важку хвилину ми всі разом намагаємося допомогти, адже так повинно бути, бо Україна у нас одна – наголосив директор НПП «Синевир».

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії