ЗНОВУ ПРО НАБОЛІЛЕ….

         

 

Збереження природних ресурсів є надзвичайно важливим завданням, з яким Національний природний парк «Синевир» займається щоденно. Однак, деякі люди надалі ігнорують екологічні проблеми, спричиняючи негативні наслідки для довкілля. Один з таких злочинних актів – незаконне викидання сміття у річки, особливо під час великих опадів. Це призводить до серйозної екологічної катастрофи, яка впливає на здоров’я людей, водні екосистеми та загрожує біорізноманіттю.

Свідченням цьому є вчорашні опади після яких купи сміття у річці, особливо пластикові пляшки можна спостерігати біля берегів та на водних течіях.

Саме незаконне викидання сміття у річку та потічки – це практика жителів високогірних сіл Тереблянської долини, що входять до ТГ Синевирської сільської ради, яка стала глобальною проблемою.

Під час великих опадів, коли водні потоки швидко збільшуються, велика кількість сміття, що викидається на берегах річок та пливе по воді, переноситься вниз по течії, потрапляючи в Тереблеріцьку ГЕС, а в кінцевому результаті в океани та моря. Це призводить до забруднення водних джерел, вбивства водних організмів та пошкодження екосистем.

У зв’язку з цим, адміністрація НПП «Синевир» постійно попереджає про незаконне викидання сміття в річки, що в кінцевому результаті має серйозні наслідки для довкілля.

Сміттєві відходи розкладаються повільно, тому вони накопичуються в водних резервуарах, утворюючи так звані сміттєві острови. Це призводить до забруднення води, несе високі ризики для навколишнього середовища, та має негативний вплив на водні екосистеми.

Тож вкотре звертаємося до жителів громади, а також подорожуючих – не ігнорувати прохання адміністрації парку щодо дотримання чистоти та порядку в природному середовищі.

 

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії