ЗНОВУ ПРО НАБОЛІЛЕ….

         

 

Збереження природних ресурсів є надзвичайно важливим завданням, з яким Національний природний парк «Синевир» займається щоденно. Однак, деякі люди надалі ігнорують екологічні проблеми, спричиняючи негативні наслідки для довкілля. Один з таких злочинних актів – незаконне викидання сміття у річки, особливо під час великих опадів. Це призводить до серйозної екологічної катастрофи, яка впливає на здоров’я людей, водні екосистеми та загрожує біорізноманіттю.

Свідченням цьому є вчорашні опади після яких купи сміття у річці, особливо пластикові пляшки можна спостерігати біля берегів та на водних течіях.

Саме незаконне викидання сміття у річку та потічки – це практика жителів високогірних сіл Тереблянської долини, що входять до ТГ Синевирської сільської ради, яка стала глобальною проблемою.

Під час великих опадів, коли водні потоки швидко збільшуються, велика кількість сміття, що викидається на берегах річок та пливе по воді, переноситься вниз по течії, потрапляючи в Тереблеріцьку ГЕС, а в кінцевому результаті в океани та моря. Це призводить до забруднення водних джерел, вбивства водних організмів та пошкодження екосистем.

У зв’язку з цим, адміністрація НПП «Синевир» постійно попереджає про незаконне викидання сміття в річки, що в кінцевому результаті має серйозні наслідки для довкілля.

Сміттєві відходи розкладаються повільно, тому вони накопичуються в водних резервуарах, утворюючи так звані сміттєві острови. Це призводить до забруднення води, несе високі ризики для навколишнього середовища, та має негативний вплив на водні екосистеми.

Тож вкотре звертаємося до жителів громади, а також подорожуючих – не ігнорувати прохання адміністрації парку щодо дотримання чистоти та порядку в природному середовищі.

 

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії