ЗНОВУ ПРО НАБОЛІЛЕ….

         

 

Збереження природних ресурсів є надзвичайно важливим завданням, з яким Національний природний парк «Синевир» займається щоденно. Однак, деякі люди надалі ігнорують екологічні проблеми, спричиняючи негативні наслідки для довкілля. Один з таких злочинних актів – незаконне викидання сміття у річки, особливо під час великих опадів. Це призводить до серйозної екологічної катастрофи, яка впливає на здоров’я людей, водні екосистеми та загрожує біорізноманіттю.

Свідченням цьому є вчорашні опади після яких купи сміття у річці, особливо пластикові пляшки можна спостерігати біля берегів та на водних течіях.

Саме незаконне викидання сміття у річку та потічки – це практика жителів високогірних сіл Тереблянської долини, що входять до ТГ Синевирської сільської ради, яка стала глобальною проблемою.

Під час великих опадів, коли водні потоки швидко збільшуються, велика кількість сміття, що викидається на берегах річок та пливе по воді, переноситься вниз по течії, потрапляючи в Тереблеріцьку ГЕС, а в кінцевому результаті в океани та моря. Це призводить до забруднення водних джерел, вбивства водних організмів та пошкодження екосистем.

У зв’язку з цим, адміністрація НПП «Синевир» постійно попереджає про незаконне викидання сміття в річки, що в кінцевому результаті має серйозні наслідки для довкілля.

Сміттєві відходи розкладаються повільно, тому вони накопичуються в водних резервуарах, утворюючи так звані сміттєві острови. Це призводить до забруднення води, несе високі ризики для навколишнього середовища, та має негативний вплив на водні екосистеми.

Тож вкотре звертаємося до жителів громади, а також подорожуючих – не ігнорувати прохання адміністрації парку щодо дотримання чистоти та порядку в природному середовищі.

 

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії