ЗВЕДЕНА БУДІВЛЯ ПНДВ – НОВА АРХІТЕКТУРНА ПЕРЛИНА ПАРКУ

Після місяців напруженої роботи та зусиль керівництва парку, завершилося будівництво нового Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) в межах Національного природного парку «Синевир». Усі роботи зі зведення цієї будівлі, яка дивує своєю елегантністю, були фінансовані коштами, виділеними зі спеціального фонду парку. Проект будівництва враховував всі принципи сталого розвитку та екологічної безпеки, що відповідає основним цілям Спецфонду парку. Таке створення нової архітектурної споруди природнім чином доповнює існуючий ландшафт парку, забезпечуючи нові рекреаційні та культурні можливості для жителів та відвідувачів.

Саме територія цього відділення – площею 2304 гектари земель державної власності, погоджена в установленому порядку і надана в постійне користування НПП «Синевир», згідно Указу Президента України № 1118/2009 від 29 грудня «Про розширення території національного природного парку «Синевир». Розширення ПЗФ південної частини парку створено з метою формування екокоридору зі збереження букових пралісів українських Карпат, що зростають між НПП «Синевир» та Карпатським біосферним заповідником.

Тому будівництво нового ПНДВ у національному природному парку — це крок уперед у напрямі забезпечення працівників належними умовами праці для збереження та примноження найцінніших екосистем нашого регіону. Місце зведення будівлі враховує екологічні, економічні та соціальні аспекти, намагаючись забезпечити гармонію між людиною і природою.

Нова будівля означає не лише створення нової архітектурної перлини, але й запуск нової стадії в збереженні та раціональному використанні лісових ресурсів, а також відіграватиме важливу роль в туристично-інформаційному полі.

Будівля оснащена інфраструктурою, спрямованою на забезпечення відповідних умов праці – оргтехнікою, офісними меблями, опалювальними пічками та ін. Облаштовано кабінети для робочих груп, спеціально обладнані зони для вивчення та аналізу лісових ресурсів, прийняття технологічних рішень, що стануть ключовими елементами ефективного управління ПНДВ.

Новозбудоване науково-дослідне відділення радує подорожуючих та відвідувачів своєю інфраструктурою та охайним зовнішнім виглядом. Переконані, що внутрішня тепла атмосфера кабінетів допоможе інспекторам природоохоронного відділення ефективно  вирішувати  проблеми та завдання, що виникатимуть на території природного парку.

Сьогодні, коли питання екології стають все більш актуальними, зведення такого об’єкту є важливим етапом для збереження природи та створення стійких екосистем.

Керівництво парку, реалізувавши даний проєкт, вважає важливим кроком у напрямі упорядкування лісових масивів природно-заповідної території, контролю над рубками дерев та забезпеченням раціонального використання лісових ресурсів. У цьому контексті у колективу з’явилися нові можливості та зручності, щоб якісно виконувати свої функціональні обов’язки, і саме головне – добре дбати про раціональне використання природних ресурсів і збереження біорізноманіття.

На завершення хочеться звернути увагу на те, що проєкт будівництва нового ПНДВ став яскравим прикладом того, як інспектори природоохоронної справи Вільшанського ПНДВ разом з будівельниками прикладали зусилля для чим швидшого завершення облагороджувальних робіт. Адже кожен горів бажанням ввійти у будівлю до початку зимного періоду і продовжити свою природоохоронну працю у нових затишних кабінетах.

Всі заслуговують на щиру подяку, оскільки саме вони відіграють важливу роль у забезпеченні екологічної гармонії та раціонального використання природних ресурсів.

Новини

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ НПП «СИНЕВИР» ЯК ЕЛЕМЕНТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

Національний природній парк «Синевир» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями місцевих жителів. Зараз історико-культурні туристичні об’єкти НПП «Синевир» є одними з основних елементів рекреаційної привабливості регіону. 400 років тому на території сучасного НПП «Синевир» були тільки дрімучі незаймані ліси. Першими поселенцями були втікачі від кріпацького гніту. З XV ст. тут виникають […]

  • Без категорії

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії