ЗВЕДЕНА БУДІВЛЯ ПНДВ – НОВА АРХІТЕКТУРНА ПЕРЛИНА ПАРКУ

Після місяців напруженої роботи та зусиль керівництва парку, завершилося будівництво нового Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) в межах Національного природного парку «Синевир». Усі роботи зі зведення цієї будівлі, яка дивує своєю елегантністю, були фінансовані коштами, виділеними зі спеціального фонду парку. Проект будівництва враховував всі принципи сталого розвитку та екологічної безпеки, що відповідає основним цілям Спецфонду парку. Таке створення нової архітектурної споруди природнім чином доповнює існуючий ландшафт парку, забезпечуючи нові рекреаційні та культурні можливості для жителів та відвідувачів.

Саме територія цього відділення – площею 2304 гектари земель державної власності, погоджена в установленому порядку і надана в постійне користування НПП «Синевир», згідно Указу Президента України № 1118/2009 від 29 грудня «Про розширення території національного природного парку «Синевир». Розширення ПЗФ південної частини парку створено з метою формування екокоридору зі збереження букових пралісів українських Карпат, що зростають між НПП «Синевир» та Карпатським біосферним заповідником.

Тому будівництво нового ПНДВ у національному природному парку — це крок уперед у напрямі забезпечення працівників належними умовами праці для збереження та примноження найцінніших екосистем нашого регіону. Місце зведення будівлі враховує екологічні, економічні та соціальні аспекти, намагаючись забезпечити гармонію між людиною і природою.

Нова будівля означає не лише створення нової архітектурної перлини, але й запуск нової стадії в збереженні та раціональному використанні лісових ресурсів, а також відіграватиме важливу роль в туристично-інформаційному полі.

Будівля оснащена інфраструктурою, спрямованою на забезпечення відповідних умов праці – оргтехнікою, офісними меблями, опалювальними пічками та ін. Облаштовано кабінети для робочих груп, спеціально обладнані зони для вивчення та аналізу лісових ресурсів, прийняття технологічних рішень, що стануть ключовими елементами ефективного управління ПНДВ.

Новозбудоване науково-дослідне відділення радує подорожуючих та відвідувачів своєю інфраструктурою та охайним зовнішнім виглядом. Переконані, що внутрішня тепла атмосфера кабінетів допоможе інспекторам природоохоронного відділення ефективно  вирішувати  проблеми та завдання, що виникатимуть на території природного парку.

Сьогодні, коли питання екології стають все більш актуальними, зведення такого об’єкту є важливим етапом для збереження природи та створення стійких екосистем.

Керівництво парку, реалізувавши даний проєкт, вважає важливим кроком у напрямі упорядкування лісових масивів природно-заповідної території, контролю над рубками дерев та забезпеченням раціонального використання лісових ресурсів. У цьому контексті у колективу з’явилися нові можливості та зручності, щоб якісно виконувати свої функціональні обов’язки, і саме головне – добре дбати про раціональне використання природних ресурсів і збереження біорізноманіття.

На завершення хочеться звернути увагу на те, що проєкт будівництва нового ПНДВ став яскравим прикладом того, як інспектори природоохоронної справи Вільшанського ПНДВ разом з будівельниками прикладали зусилля для чим швидшого завершення облагороджувальних робіт. Адже кожен горів бажанням ввійти у будівлю до початку зимного періоду і продовжити свою природоохоронну працю у нових затишних кабінетах.

Всі заслуговують на щиру подяку, оскільки саме вони відіграють важливу роль у забезпеченні екологічної гармонії та раціонального використання природних ресурсів.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії