ЗИМОВИЙ СОН ВЕДМЕДІВ У ПРИТУЛКУ НПП «СИНЕВИР»

   

 

Поведінка клишоногих взимку в Реабілітаційному центрі бурих ведмедів НПП «Синевир», часто є індикатором для перевірки чи підходить та чи інша територія для утримання цих звірів, чи достатньо отримували їжі для збереження енергії перед зимовим сном, які погодні умови тощо.

Зимовий сон для бурих ведмедів починається між груднем та лютим. Зазвичай, у дикій природі вони викопують барліг, який служить їм протягом кількох наступних років.

Однак, сьогоднішні спостереження працівників парку засвідчують, що із 30 – ти клишоногих, які мешкають на території притулку, станом на сьогодні залягло на зимовий відпочинок – 12, що на 6 особин менше, ніж в минулому році. Все це сталося з початку лютого, коли випав сніг і пішла морозна погода.

Утім, варто звернути увагу на те, що окремі науковці вважають, що ведмеді досить нечутливі до низьких температур і зимовий сон спричинений холодом часто є помилковим. Але цьогорічний факт впадання чотирилапих мешканців притулку в зимовий сон, саме в цей період, є реальністю цього часу. Це означає, що ведмеді відрізняються один від одного і кожної зими їх поведінка може бути неповторною.

Сьогодні, спостерігаючи за життям та поведінкою диких звірів, можна з впевненістю говорити про те, що природні умови в РЦБВ, ландшафт та клімат краю є типовими для існування ведмедів цього виду і найкраще підходять для повернення їх до нормального життя.

Тут ведмеді, крім вільного пересування по відведеному їм вольєру, мають і свій повноцінний раціон їжі, а також систематичне медичне обстеження стану здоров’я. При потребі сповна користуються літніми та осінніми дарами природи – соковитими травами та їх корінням, корою дерев смереки та ялиці, фруктами та горіхами, ягодами малиною, ожиною, чорницею тощо. Всі ці поживні речовини є складовою їхнього харчування, а також важливою передумовою зимового сну.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії