Надана допомога притулку клишоногих вкрай потрібна

У рамках поглибленої співпраці між Союзом охорони природи Німеччини (NABU, Nabu international) відбулася чергова зустріч директора Національного природного парку «Синевир» Mikola Derbak з співробітниками Інституту еколого-релігійних студій Alexander Bokotey (керівник) та Bilanych Mychail (експерт). Під час візиту, робоча група зустрілася із керівництвом та начальниками профільних відділів установи, де обговорили основні питання щодо подальшої співпраці та вирішення наболілих питань в окремих напрямах природоохоронної діяльності парку.

Насамперед йшлося про розвиток та стратегію запланованих заходів діяльності парку на наступний рік, а саме – створення та облаштування рекреаційних зон відпочинку на території ПЗФ, про можливості вдосконалення інформаційної складової біля водно-болотного угіддя «Глуханя» та проблеми збереження верхового болота «Замшатка», про виділення коштів на завершення робіт візит-центру на території РЦБВ та забезпечення необхідним обладнанням спеціалізованого приміщення для проведення обстежень та лікування хворих тварин, про можливості встановлення веб-камери на території притулку клишоногих з метою спостерігати за ними в он-лайн та ін.

Команда ІЕРС разом з директором парку відвідала еколого-освітній захід з школярами Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, який проходив у зеленому класі, що розташований на території центру. Під час заняття діткам вручено екоосвітні матеріали та призи, а також зроблено на пам’ять спільне фото.

Тут же для Реабілітаційного центру бурих ведмедів, Олександром Бокотиєм передано ветлікарю ведмежого притулку Михайлу Маслею благодійну допомогу – технічне обладнання та медикаменти, які придбано за фінансової підтримки іноземних партнерів ZOO BERLIN та TIERPARK BERLIN.

На завершення обговорили важливі питання щодо подальшої співпраці між ІЕРС та нацпарком задля спільного майбутнього внеску в розвиток природоохоронної установи. Директор парку висловив щиру подяку в адрес європейських партнерів за надану допомогу, за плідну співпрацю та небайдужість до світу природи Карпатського краю.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії