У часи тривожних новин і важких втрат так важливо не втрачати вміння і бажання помічати й добрі історії

Увесь 2023 рік ми спостерігали, як природоохоронні території Українських Карпат сміливо зустрічають нові виклики та відчайдушно намагалися допомагати та підтримувати їх: фінансами, консультаціями, доступом до інформації, навчальними рішеннями, необхідним обладнанням.

Цей шлях нелегкий, але долати його значно легше разом. Тому ми, Франкфуртське зоологічне товариство, зібрали друзів та партнерів на “Вечір добрих історій про збереження Карпат”. Було так приємно і потрібно підсумувати рік, що минув, та обговорити плани на 2024.

Ми вдячні усім, хто сьогодні робить природоохоронну діяльність в Україні можливою. Насамперед нашим колегам та усім воїнам, які відстоюють суверенітет нашої держави.

Ніколи не втомимося дякувати національним паркам та заповідникам, з якими нам пощастило мати спільні проєкти, а це – Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”, Національний природний парк “Гуцульщина”, Національний природний парк “Вижницький” National Nature Park “Vyzhnytskyi”, Національний природний парк “Верховинський”, Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, Національний природний парк “Бойківщина”, Національний природний парк “Синевир”, Ужанський національний природний парк – Uzhanskyi National Nature Park, Національний природний парк “Зачарований край”, Карпатський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve, Природний заповідник “Горгани”, Національний природний парк “Синьогора”, Яворівський національний природний парк.

Кожна з добрих історій, які прозвучали на події, була б неможлива без участі та підтримки місцевої влади, зокрема Закарпатська обласна державна адміністрація, Чернівецька обласна військова адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Окрема вдячність народному депутату України Ростислав Тістик за небайдужість та сприяння природоохоронній діяльності в Україні.

Сподіваємося і віримо, що 2024 готує дня нас ще більше добрих історій про збереження Карпат.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії