У НПП «Синевир» відбулася науково-технічна рада

Науково-технічна рада національного природного парку «Синевир» відбулася 24 грудня під головуванням директора установи Миколи Дербака. Він ознайомив присутніх з основними напрацюваннями і досягненнями парку за звітний період, а також про плани на 2022 рік. За словами керівника парку, одними з найбільших проєктів, реалізація яких планується втілювати наступного року, є продовження реконструкції Музею лісу і сплаву, будівництво десяти глемпінгів, завершення будівництва додаткового вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, візит-центрів у Вільшанському, Квасовецькому ПОНДВ та у центрі реабілітації клишоногих.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх ознайомив присутніх з виконанням наукових планів, які успішно були реалізовані. Важливе місце у цій роботі посідає виконання програми Літопису природи, робота на стаціонарах, вивчення рідкісних видів тощо.

Про особливості еколого-освітньої діяльності НПП «Синевир» розповів начальник профільного відділу Юрій Бабічин. Він зосередив увагу на різнопланових заходах, які здійснювалися з різними цільовими аудиторіями. Він також розповів про методичні рекомендації щодо співпраці церков і національних парків, які спільно розроблені працівниками НПП «Синевир» та Інституту еколого-релігійних студій.

Начальник відділу рекреації Федір Матічин розповів про туристичну діяльність установи, зокрема зазначивши, що у 2021 р. парк відвідало понад 200 тис. туристів. Він також ознайомив з переліком платних послуг, зазначивши, що ціни на них залишаються без змін.

Заступник директора НПП «Синевир» Василь Росоха розповів про ряд інфраструктурних заходів, які виконувалися, а які потребують додаткового фінансування у наступному році. Серед них, вже згадані вище, Музей лісу і сплаву, додатковий вольєр для бурих ведмедів, глемпінги тощо.

Головний природознавець Василь Шишига і начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Субота ознайомили з проєктом лімітів на використання природних ресурсів та переліком заходів з поліпшення санітарного стану лісів  на 2021 р.

До обговорення доповідей долучилися: головний спеціаліст відділу раціонального природокористування Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Дмитро Томенчук; провідний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Соболівський; декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль. Вони відзначили успішність виконання покладених на парк завдань і висловили сподівання на подальше впровадження задуманих проєктів, особливо всі вболівають за виділення фінансування у наступному році на завершення реконструкції Музею лісу і сплаву.

За результатами роботи науково-технічної ради визнано роботу  установи задовільною за всіма ключовими напрямками, підтримано проєкт лімітів та перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2022 р.

Новини

ВСТАНОВЛЕНО НОВІ ВХІДНІ ЗНАКИ ДО НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно на в’їздах до Вільшанського, Квасовецького, Синевирського та Остріцького ПНДВ Національного природного парку “Синевир” було реалізовано важливу ініціативу, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості про територію природоохоронної установи, а саме встановлено вхідні знаки (стенди) з найменуванням парку до установ ПЗФ. Реалізація задуму пройшла за сприянням Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ), яке забезпечило установи необхідними комплектуючими та розхідним […]

  • Без категорії

ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ…

Щороку 22 квітня мільйони людей у всьому світі вшановують Всесвітній день Землі. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми забруднення довкілля, зниження біорізноманіття та інших проблем, пов’язаних із змінами клімату. До вшанування дня Землі та поширення інформації про екологічні проблеми, фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» цього дня провели із школяриками 1-4 класів Синевирського ліцею […]

  • Без категорії

НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний […]

  • Без категорії