На пікнік до Дикого озера. Ялиновим тунелем

Про Синевир знають усі, а от про його меншого брата – високогірне озеро Озірце, або як його ще називають Дике Озеро – чули не всі.

Розташоване воно за 15 кілометрів від самого Синевиру, сховане за стіною ялинового лісу. Сюди радимо приїхати тим, хто втомився від гамору та хоче насолодитись справді незайманою природою. Тишу тут порушує хіба що спів пташок. І це його головна перевага над "розкрученим" Синевиром.

Сюди веде екологічна стежка, яка стартує від Музею лісу і сплаву та має протяжність трохи більше, ніж 4 кілометри. Два з них ви будете йти під живописною зеленою аркою – тунелем, який утворився із смерекових крон.

Дике озеро розташоване на висоті майже кілометр над рівнем моря і займає площу не менш як гектар. Утворене природним завалом, воно живиться виключно ґрунтовими водами. У найглибшому місці сягає 28 метрів.

Посередині Озірця – плавучий острів із моху. На ньому навіть ростуть дерева. З кожним роком цей острівець розростається, перетворюючи озеро на верхове болото. Досліджувати це явище в парк приїжджають науковці зі всього світу.

Територія довкола обладнана пірсами, звідки зручно розглядати місцину. А неподалік є стіл та лавиці, де можна присісти, відпочити та пообідати після прогулянки. Є також місце для розведення вогню.

Оскільки маршрут недовгий, доцільно взяти із собою їжу для пікніка. Але відпочиваючи на природі, не забувайте забрати за собою сміття та в жодному випадку не залишайте на місці відкритий вогонь.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище