Дбаючи про клишоногих: як волонтери допомагають реабілітаційному центру бурих ведмедів

Завдяки благодійникам із різних куточків України та міжнародним організаціям фахівці, які доглядають за бурими ведмедями у НПП “Синевир”, отримали необхідне обладнання.
Зокрема, швейцарська зоозахисна організація Animal Rights Switzerland подарувала Реабілітаційному центру бурого ведмедя хірургічний стіл з електропідйомником «KAPHINGST». Його використовуватимуть для систематичних оглядів бурих медведів, які вже утримуються на території центру, а також для новоприбулих медведів, які будуть потрапляти в парк. Ініціатор проекту – українська організація “Надія на життя” із Дніпра.

ГО «Українське об’єднання захисників тварин» надало ваги для зважування ведмедів. Небайдужі Оксана Шароніна, Оксана Вакуленко та Сергій Ткаченко передали у центр пробірки для аналізів та холодильну ветеринарну сумку.

Як зазначають у парку, усі ці речі неодмінно стануть в нагоді фахівцям реабілітаційного центру під час лікування ведмедів. Національний природний парк «Синевир» висловлює свою повагу та щиру вдячність благодійникам.

Нагадаємо, на території парку з 2011 року діє найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.

Тут проходять реабілітацію 32 ведмеді, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів. Вольєр розкинувся на 12 гектарах лісу. У верхній його частині є 6 кліток та 2 секції для утримання груп та одиночних тварин різного віку та стану здоров’я, є басейни і барлоги. З тваринами працюють ветеринари, їм проводять щеплення та всі необхідні санітарні процедури. Побудували реабілітаційний центр для бурих ведмедів саме в Національному природному парку “Синевир” не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії