Дбаючи про клишоногих: як волонтери допомагають реабілітаційному центру бурих ведмедів

Завдяки благодійникам із різних куточків України та міжнародним організаціям фахівці, які доглядають за бурими ведмедями у НПП “Синевир”, отримали необхідне обладнання.
Зокрема, швейцарська зоозахисна організація Animal Rights Switzerland подарувала Реабілітаційному центру бурого ведмедя хірургічний стіл з електропідйомником «KAPHINGST». Його використовуватимуть для систематичних оглядів бурих медведів, які вже утримуються на території центру, а також для новоприбулих медведів, які будуть потрапляти в парк. Ініціатор проекту – українська організація “Надія на життя” із Дніпра.

ГО «Українське об’єднання захисників тварин» надало ваги для зважування ведмедів. Небайдужі Оксана Шароніна, Оксана Вакуленко та Сергій Ткаченко передали у центр пробірки для аналізів та холодильну ветеринарну сумку.

Як зазначають у парку, усі ці речі неодмінно стануть в нагоді фахівцям реабілітаційного центру під час лікування ведмедів. Національний природний парк «Синевир» висловлює свою повагу та щиру вдячність благодійникам.

Нагадаємо, на території парку з 2011 року діє найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.

Тут проходять реабілітацію 32 ведмеді, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів. Вольєр розкинувся на 12 гектарах лісу. У верхній його частині є 6 кліток та 2 секції для утримання груп та одиночних тварин різного віку та стану здоров’я, є басейни і барлоги. З тваринами працюють ветеринари, їм проводять щеплення та всі необхідні санітарні процедури. Побудували реабілітаційний центр для бурих ведмедів саме в Національному природному парку “Синевир” не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії