Дбаючи про клишоногих: як волонтери допомагають реабілітаційному центру бурих ведмедів

Завдяки благодійникам із різних куточків України та міжнародним організаціям фахівці, які доглядають за бурими ведмедями у НПП “Синевир”, отримали необхідне обладнання.
Зокрема, швейцарська зоозахисна організація Animal Rights Switzerland подарувала Реабілітаційному центру бурого ведмедя хірургічний стіл з електропідйомником «KAPHINGST». Його використовуватимуть для систематичних оглядів бурих медведів, які вже утримуються на території центру, а також для новоприбулих медведів, які будуть потрапляти в парк. Ініціатор проекту – українська організація “Надія на життя” із Дніпра.

ГО «Українське об’єднання захисників тварин» надало ваги для зважування ведмедів. Небайдужі Оксана Шароніна, Оксана Вакуленко та Сергій Ткаченко передали у центр пробірки для аналізів та холодильну ветеринарну сумку.

Як зазначають у парку, усі ці речі неодмінно стануть в нагоді фахівцям реабілітаційного центру під час лікування ведмедів. Національний природний парк «Синевир» висловлює свою повагу та щиру вдячність благодійникам.

Нагадаємо, на території парку з 2011 року діє найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.

Тут проходять реабілітацію 32 ведмеді, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів. Вольєр розкинувся на 12 гектарах лісу. У верхній його частині є 6 кліток та 2 секції для утримання груп та одиночних тварин різного віку та стану здоров’я, є басейни і барлоги. З тваринами працюють ветеринари, їм проводять щеплення та всі необхідні санітарні процедури. Побудували реабілітаційний центр для бурих ведмедів саме в Національному природному парку “Синевир” не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії