Хто ж така вивірка?

Вивірка – це білка! Причому слово вивірка старше за походженням. Трапляється ще в літописних текстах.  Вважається, що тваринку назвали вивіркою тому, що вона вертка (корінь ver означав «гнути», «вивертати»).
А от назва «білка» закріпилась набагато пізніше, витіснивши «вивірку» з активного вжитку. Власне, з’ясувати походження «білки» точно не вдається.
За однією з версій, слово білка пов’язане з торгівлею. Оскільки хутро білок було надто цінним, то за нього платили спеціальну монету – білу.
За іншою ж версією, слово білка походить від особливого різновиду цих тваринок, які були білого кольору. Їхнє хутро було одним з найдорожчих.

Така тварина як білка звичайна (Sciurus vulgaris) або вивірка, наче створена для того, щоб прикрашати нашу природу: чи це дрімучий ліс, міський парк чи навіть національний парк.  Так сьогодні наші співробітники мали змогу спостерігати за цією рудою красунею.

Роль білок в екосистемі НПП «Синевир» без сумніву – неоціненна. Ці симпатичні працьовиті звірята підтримують існування лісів, сприяють їх розростанню і зберігають їх видове різноманіття. Не дарма їх називають лісовими садівниками. Білки так само важливі для дерев, як бджоли для квітів.

Знайшовши горішок, білка не обов’язково тут же його з’їсть. Вона може вирити в землі ямку, заховати туди горішок і ще прикрити його листям. Так білки готуються до зими, роблячи запаси.

Але часто «господиня запасів» сама забуває, де що лежить. Забуті горішки залишаються в землі, і коли приходить весна, вони проростають і з часом перетворюються в дерева (горіх, каштан, сосна, дуб) або інші рослини. Щиро сподіваємось, що наша красуня свої запаси не розгубила!)

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії