Музей “Старе село” у Колочаві

Колочава – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Тут чудові гірські краєвиди, чисте повітря, мінеральна вода. Але крім того,    уродженці Колочави докладають чимало зусиль до дослідницької роботи та збереження історії цього гірського села, завдяки чому воно навіть отримало назву "село десяти музеїв".

Музей-скансен "Старе село" презентує архітектуру і побут закарпатців: будинки горян початку ХХ століття, інтер’єри та начиння. Тут можна дізнатись, як виглядала хатина бідняка, швеця чи пастуха, церковно-парафіяльна школа, сільська парильня (баня), угорська жандармська станція чи навіть єврейська корчма.

Він розташований просто неба, на березі річки Колочавка, та налічує майже два десятки будівель і допоміжних господарських споруд.

Особливу увагу на території скансену привертає експозиція "Колочавська вузькоколійка", головним об’єктом якої є паровоз.

У березні "Старе село" потопає у фіолетових квітах. Щовесни тут масово зацвітає шафран Гейфелів. Рослина перебуває на межі зникнення і занесена до Червоної книги України. Та у Колочаві квітка під пильним наглядом і бережно охороняється.

Зазвичай перші квіти з’являються наприкінці березня і масово цвітуть до кінця квітня. І це добра нагода приїхати сюди саме в середині весни.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

Цю локацію можна побачити на маршрутах: