Реабілітаційний центр бурого ведмедя

На території парку з 2011 року діє найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.

Побудували реабілітаційний центр для бурих ведмедів саме в Національному природному парку "Синевир" не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Вольєр розкинувся на 12 гектарах лісу. У верхній його частині є 6 кліток та 2 секції для утримання груп та одиночних тварин різного віку та стану здоров’я, є басейни і барлоги. Всю територію огороджено електромережею.

Тут проходять реабілітацію 30 ведмедів, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів. З тваринами працюють ветеринари, їм проводять щеплення та всі необхідні санітарні процедури.

Центр відкритий для туристів, про історію кожного вихованця можна дізнатися детальніше. А ще кожен ведмідь чи ведмедиця мають власну дієту. Для них розроблений індивідуальний раціон, який дає всі необхідні вітаміни та мікроелементи і дозволяє їм рости та розвиватись. До слова, хоч ведмеді – найбільші хижаки в Україні, але в раціоні їхньому м’яса немає. Зате є яблука, морква, риба і хліб, а на десерт – трохи меду.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище