Працівники НПП «Синевир» взяли участь у екологічній акції прибирання Вільшанського водосховища від побутового сміття.

 

 

 

Працівники національного природного парку «Синевир» взяли участь у екологічній акції прибирання Вільшанського водосховища від побутового сміття. До заходу долучилися численні волонтери, представники місцевих територіальних громад, небайдужі люди з усього Закарпаття. Усі разом збирали ПЕТ-пляшки, скляні і жерстяні відходи та інший непотріб, який бездумно викинули колись у річку байдужі люди. Саме байдужість можна назвати однією з головних причин екологічної проблеми Вільшанського водосховища.

Ця місцевість є сприятливою для рекреації. Навколишні гори і мальовничі букові ліси могли би стати улюбленим місцем відпочинку туристів, якби не сміття. Воно накопичується біля берегів і не тільки. Це псує настрій і відпочинок, не кажучи вже про шкоду для природи. Увесь побутовий непотріб розкладається у природі століттями, дозовано завдаючи шкоду усьому живому.

Подібні акції, які тут проводяться не вперше дають надію на порятунок Вільшанського водосховища. Позитивними є кроки місцевих громад і національного парку, які з усіх сил намагаються вирішити сміттєву проблему. Мова йде не лише про системну роботу зі збору і вивезення сміття від місцевих жителів. Вкрай важливо сортувати побутові відходи і здавати їх на переробку. У регіоні невдовзі відкриється пункт прийому відсортованого сміття.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії