Глуханя – гора Косий Верх

Пішохідний маршрут
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    5 км
  • Тривалість

    2 години
  • Болото Глуханя

    img

    Туристичний маршрут розпочинається біля відомого верхового болота Глуханя. Воно займає площу 17 гектарів і розташоване на висоті 620 метрів над рівнем моря, біля гори Мирша і правого берега річки Теребля. Болото Глуханя має сферично-випуклу форму, середина болота піднята від 3 до 3,5 м  порівняно з крайніми боковими точками. Це свідчить про те, що протягом багатьох тисячоліть накопичувалась лісова і трав’яна рослинність. На болоті ростуть 15 рідкісних і зникаючих видів рослин.

    Координати:

    Google maps

  • Прислопець

    img

    Ця зупинка здебільшого для того, щоб помилуватись краєвидами і зафіксувати їх на фото. Тут можна роздивитись села Синевир і Негровець, гори Кам’янка і Негровець. Чудову панораму створює гірський хребет Пішконя, що стоїть наче вартовий, охороняючи навколишні села.

    Координати:

    Google maps

  • Криниця

    img

    Тут є столик, можна посидіти і напитися смачної джерельної води, а головне – трохи відпочити від сходження на гору Косий Верх. Холодна вода обов’язково покращить настрій та підбадьорить.

    Координати:

    Google maps

  • Мінеральне джерело

    img

    Один із найцінніших скарбів Косого Верха – мінеральна джерельна вода. Це джерело з-поміж інших подібних є найсмачнішим. Унікальним є облаштування мінерального джерела. Криниця зроблена таким чином, що джерело б’є зсередини дубового дупла.

    Координати:

    Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів