Колочава – гора Стримба

Пішохідний маршрут
 • Складність

  складний
 • Протяжність

  15 км
 • Тривалість

  5 годин
 • Урочище Став

  img

  Старт маршруту розташований у житловому масиві присілку с. Колочави. Тут можна підкріпитись перед подорожжю – мандрівників зустріне гуцульськими стравами колиба. Рекреаційне містечко завжди захистить подорожуючих від негоди та ночі і дасть можливість набратись сил для мандрівки.

  Координати:

  Google maps

 • Криниця

  img

  Минувши село, на маршруті зустрічатимете буковий і смерековий ліс. А біля криниці можна посидіти і напитися смачної джерельної води, а головне – трохи перепочити.

  Координати:

  Google maps

   

 • Природне джерело

  img

  На цій зупинці можна підкріпити сили чистою гірською водою та втамувати спрагу,  а також поповнити запаси води для підкорення вершини.

  Координати:

  Google maps

   

 • Болото

  img

  На східній частині хребта гори Стримби розкинулось мальовниче озеро, власне, болото. Воно невелике, завдовжки 8 і завширшки 4 метри. Максимальна глибина унікальної гірської водойми становить більш як 1 метр. Вода тут доволі каламутна, а живиться воно виключно атмосферними опадами. На горі дощі випадають часто, тож болото не висихає. Звісно, риба у цій водоймі не водиться, але тут спостерігається тритон карпатський. Ця хвостата земноводна тварина добре живе у гірських умовах на висоті дві тисячі метрів над рівнем моря, тож Стримба для неї не межа.

  Координати:

  Google maps

   

 • Гора Стримба

  img

  Вершина – головна мета нашої подорожі, ще й гора дивовижної краси. Її хребет з кількома пагорбами простягнувся на понад 3 тисячі метрів. Верхня межа – це кам’яні розсипи та полонина. Стримба нагадує пустелю позеленілими кам’яними розсипами. Лише де-не-де посеред купи каміння поодиноко росте деревце сосни гірської. З вершини перед очима постає неймовірна краса. Тут встановлено дубовий хрест 23 серпня 2008 року.

  Координати:

  Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів