“Лінія Арпада”

Пішохідний маршрут
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    1,5 км
  • Тривалість

    1 година
  • Гірський потічок

    img

    “Лінія Арпада” – військово-оборонна система німецької армії та її союзників (Угорщини) часів Другої світової війни, укріплена потужними інженерними спорудами, створена вздовж державного кордону, який простягався через весь Карпатський хребет, довжиною понад 300 км з 30 вузлами ешелонованої оборони вглиб на 100-120 км. Будівництво цієї системи було розпочато ще перед Другою світовою війною, в 1940-му, і тривало до 1943 року. Оборонна  система отримала назву на честь князя Арпада, який у 889 році об’єднав угорські племена і заснував угорську державу.

    Велика кількість інженерних споруд Хустського напрямку якраз і опинилась на території Національного природного парку “Синевир”. Це були численні протитанкові піраміди і загородження, мінні поля, залізобетонні і дерев’яно-земляні споруди (бункери), доти, дзоти, бліндажі, склади тощо.

    Стартує маршрут біля бункера. На ньому, як не дивно, ростуть смереки, поруч альтанка. Зліва тече гірський потічок з чистою джерельною водою, а за спиною дзюркотить гірська річка Теребля. Далі піднімаємось догори спеціально обладнаною стежкою.

    Координати:

    Google maps

  • Бункер

    img

    Військове укріплення, яке проектується під землею з метою захисту людей або цінних товарів від бомб або будь-яких видів нападу.

    Координати:

    Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів