“Лінія Арпада”

Пішохідний маршрут
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  1,5 км
 • Тривалість

  1 година
 • Гірський потічок

  img

  “Лінія Арпада” – військово-оборонна система німецької армії та її союзників (Угорщини) часів Другої світової війни, укріплена потужними інженерними спорудами, створена вздовж державного кордону, який простягався через весь Карпатський хребет, довжиною понад 300 км з 30 вузлами ешелонованої оборони вглиб на 100-120 км. Будівництво цієї системи було розпочато ще перед Другою світовою війною, в 1940-му, і тривало до 1943 року. Оборонна  система отримала назву на честь князя Арпада, який у 889 році об’єднав угорські племена і заснував угорську державу.

  Велика кількість інженерних споруд Хустського напрямку якраз і опинилась на території Національного природного парку “Синевир”. Це були численні протитанкові піраміди і загородження, мінні поля, залізобетонні і дерев’яно-земляні споруди (бункери), доти, дзоти, бліндажі, склади тощо.

  Стартує маршрут біля бункера. На ньому, як не дивно, ростуть смереки, поруч альтанка. Зліва тече гірський потічок з чистою джерельною водою, а за спиною дзюркотить гірська річка Теребля. Далі піднімаємось догори спеціально обладнаною стежкою.

  Координати:

  Google maps

 • Бункер

  img

  Військове укріплення, яке проектується під землею з метою захисту людей або цінних товарів від бомб або будь-яких видів нападу.

  Координати:

  Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів