Остріки – Гребля

Пішохідний маршрут
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    3 км
  • Тривалість

    1 година
  • Візит-центр

    img

    Будівля візит-центру є інформаційним та освітнім центром Національного природного парку “Синевир”. У візит-центрі працюють Музей лісосплаву, Історико-краєзнавчий музей, а виставковий зал ознайомить з рідкісною місцевою “червонокнижною” флорою та фауною.

    Координати:

    Google maps

  • Безіменний водоспад

    img

    Водоспад не має імені, але має добру репутацію. Місцеві здавна зауважили дуже приємний смак води, що ллється згори. Смачну воду набирали й випікали на ній хліб для всього села. Праворуч тихо протікає річка Чорна Ріка, якою колись сплавляли ліс.

    Координати:

    Google maps

  • Урочище Соколовець

    img

    В урочищі Соколовець маршрут повертає ліворуч від берегів річки і якраз звідси відкриваються найпрекрасніші пейзажі на фоні Чорної Ріки. Піднявшись вище дорогою, річку можна побачити згори.

    Координати:

    Google maps

  • Гребля

    img

    Свого часу у мальовничому урочищі Соколовець шлях Чорній Ріці перегороджувала гребля, збудована в середині XIX століття. Гребля була складним комплексом будівельних конструкцій, технічних вузлів і механізмів. Довжина її становила 80 м, а ширина 5,5 м.

    Використовувалась гребля за прямим призначенням до 1954 року, а в 1973 році, після детального дослідження, була реставрована, а надбудови пристосовані під Музей лісосплаву, що відкрився в 1976 році. Музей приймав відвідувачів до осені 1998 року. Після повені грізна вода залишила лише третину будови. Спроба відновити будівлю закінчилася невдачею після другої повені навесні 2001 року. Зараз в урочищі  відновлюють Музей лісосплаву.

    Координати:

    Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів