ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ ПАРКУ!

Адміністрація Національного природного парку «Синевир» доводить до Вашого відома наступне:

Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою та науково-дослідною установою. На території парку є значна кількість природних  та культурних об’єктів, туристичних маршрутів, рекреаційних об’єктів. Загальновідомим є найбільше природнє гірське озеро Українських Карпат – «Синевир», яке відвідують тисячі туристів. На території парку є реабілітаційний центр бурого ведмедя, де на даний час утримується 31 ведмідь. Його відвідують тисячі людей з різних регіонів не лише України, а й інших держав.

Ще на території парку є чимало відомих загалу привабливих туристичних об’єктів, які своїми краєвидами та розташуванням цікавлять туристів. Це і озеро Озірце або Дике озеро, яке має велику природоохоронну цінність, Музей лісу і сплаву на Чорній ріці, сфагнове оліготрофне болото Глуханя та інші місця.

Чого лише вартує пройтися по таким пішохідним маршрутам, як наприклад – на хребет Пішконя, «Лінія Арпада», «Остріки – Гребля», «Глуханя – Косий Верх», «Синевирський перевал – гора Кам’янка – озеро Синевир», «Колочава – г. Стримба».

Для активного відпочинку відвідувачів, парк створює необхідні умови шляхом спорудження та утримання в належному стані бесідок, місць розведення багаття, рекреаційних пунктів, гірських стежок на туристичних маршрутах, утримання фотозон, оглядових майданчиків, ремонт доріг, що ведуть до озера Синевир, до Реабілітаційного центру бурого ведмедя, до Музею лісу і сплаву, а також до Дикого озера.

Парк вітає піше відвідування цікавих місць та інших природних об’єктів. Пішохідний відвідувач, котрий дійсно любить природу, майже не завдає шкоди довкіллю, дотримується природоохоронного законодавства, вимог пожежної безпеки і не залишає за собою сміття чи інших предметів.

Вкотре нагадуємо, що пересування по окремо визначених місцях території парку поза межами доріг загального користування автотранспортом, на квадроциклах, мотоциклах чи інших механічних транспортних засобах їздити заборонено. Тим більше накладена категорична заборона на проїзд любителям джипінгів.

Також інформативно повідомляємо про те, що для належного утримання рекреаційної інфраструктури, природних об’єктів, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000р  №1913 національний парк бере плату за відвідування таких об’єктів як – озера Синевир та Реабілітаційного центру бурого ведмедя. Сплачені Вами кошти за відвідування названих рекреаційних об’єктів наповнюють спеціальний фонд природоохоронної установи та використовуються для здійснення заходів щодо охорони території та об’єктів парку, а також для покращення їх рекреаційної інфраструктури.

Дякуємо за розуміння!

Здорового Вам відпочинку на території парку!

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії