ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку.

Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до реабілітаційного центру Національного природного парку «Синевир». Начальник центру Ярослав Бундзяк разом із ветлікарем Михайлом Маслейом здійснили його доправку до місця призначення у спеціальному транспортному контейнері, де під час транспортування забезпечили йому всі необхідні умови для успішного прибуття. Поки що ведмедя поселили у карантинній зоні, де поповнив родину клишоногих.

Ведмежий притулок у нацпарку – місце із усією природньою інфраструктурою, де сьогодні разом з Балу проходять адаптацію та лікування 31 клишоногих. Він знаходиться у тій місцевості парку, де природні умови, ландшафт та клімат є саме тим середовищем, яке найкраще підходить для існування та збереження цієї видової групи ведмедів.

Новому гостю у РЦБВ НПП «Синевир» буде забезпечено максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення, фахівці навчать різним навичкам, які потрібні для його виживання у дикій природі.

Кожне поповнення для центру означає збільшення його здатності зберігати ці тварини та здійснювати наукові дослідження тварин цього виду і повернення їх до нормального життя.

 

 

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії