ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку.

Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до реабілітаційного центру Національного природного парку «Синевир». Начальник центру Ярослав Бундзяк разом із ветлікарем Михайлом Маслейом здійснили його доправку до місця призначення у спеціальному транспортному контейнері, де під час транспортування забезпечили йому всі необхідні умови для успішного прибуття. Поки що ведмедя поселили у карантинній зоні, де поповнив родину клишоногих.

Ведмежий притулок у нацпарку – місце із усією природньою інфраструктурою, де сьогодні разом з Балу проходять адаптацію та лікування 31 клишоногих. Він знаходиться у тій місцевості парку, де природні умови, ландшафт та клімат є саме тим середовищем, яке найкраще підходить для існування та збереження цієї видової групи ведмедів.

Новому гостю у РЦБВ НПП «Синевир» буде забезпечено максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення, фахівці навчать різним навичкам, які потрібні для його виживання у дикій природі.

Кожне поповнення для центру означає збільшення його здатності зберігати ці тварини та здійснювати наукові дослідження тварин цього виду і повернення їх до нормального життя.

 

 

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії