ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку.

Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до реабілітаційного центру Національного природного парку «Синевир». Начальник центру Ярослав Бундзяк разом із ветлікарем Михайлом Маслейом здійснили його доправку до місця призначення у спеціальному транспортному контейнері, де під час транспортування забезпечили йому всі необхідні умови для успішного прибуття. Поки що ведмедя поселили у карантинній зоні, де поповнив родину клишоногих.

Ведмежий притулок у нацпарку – місце із усією природньою інфраструктурою, де сьогодні разом з Балу проходять адаптацію та лікування 31 клишоногих. Він знаходиться у тій місцевості парку, де природні умови, ландшафт та клімат є саме тим середовищем, яке найкраще підходить для існування та збереження цієї видової групи ведмедів.

Новому гостю у РЦБВ НПП «Синевир» буде забезпечено максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення, фахівці навчать різним навичкам, які потрібні для його виживання у дикій природі.

Кожне поповнення для центру означає збільшення його здатності зберігати ці тварини та здійснювати наукові дослідження тварин цього виду і повернення їх до нормального життя.

 

 

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії