СПІВПРАЦЯ З УжНУ ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ

Майбутні вчителі географії з Ужгородського національного університету (УжНУ) отримали унікальну можливість відкрити для себе красу та природні багатства Національного природного парку “Синевир”. Завдяки тісній співпраці нацпарку з відомим університетом, яка триває понад десятиріччя, адміністрація установи завжди сприяє студентам та їх наставникам у організації перебування та проведення екскурсій по цікавих туристичних об’єктах парку. Щораз такі подорожі стають важливим кроком у їхній освітній та професійній підготовці, дозволяючи їм вивчати найцікавіші аспекти географії на практиці.

Подорожуючи Тереблянською долиною, студенти мали нагоду відвідати найпривабливіші місця НПП “Синевир”, роздивитися його унікальні екосистеми та вивчати різноманіття природних ландшафтів. Завдяки цій екскурсії вони мали змогу розширити свої знання про географію регіону, особливості клімату та річкової системи цього унікального природного об’єкту.

Одним із ключових моментів подорожі стали відвідини Музею лісу і сплаву, який розташований неподалік адмінбудівлі парку. Тут студенти дізналися про важливість лісів у збереженні біорізноманіття та виконанні регулюючої функції в екосистемах. Вони розглянули різноманіття видів дерев та тварин, що населяють цей унікальний регіон, а також багато чого дізналися про історію сплаву деревини та її переробки, що має важливе значення для географічної освіти.

Музей лісу і сплаву в НПП “Синевир” – це справжня скарбниця знань про місцевий екосистемний комплекс та історію лісового господарства та деревопереробної промисловості. Він пропонує відвідувачам унікальну можливість вивчити багатство лісових ресурсів, їхню роль у збереженні біорізноманіття та вплив людської діяльності на природні екосистеми.

Для студентів це була неперевершена нагода вочевидь ознайомитися з географією регіону, його природними особливостями та історією формування лісових масивів. Вони поповнили свої знання про різноманітні види дерев, тварин і рослин, що населяють цей унікальний екосистемний комплекс.

Прогулянка по музею також дозволила студентам краще зрозуміти технологічні аспекти лісозаготівельної промисловості, сплаву деревини та її подальшої переробки. Вони дізналися про важливість збереження лісових ресурсів для сталого розвитку та захисту довкілля.

“Ця екскурсія була неймовірною можливістю для усіх нас”, – зауважив заступник декана географічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Роман Славік. «Найважливішим аспектом подорожі по парку стали відвідини історико-краєзнавчого музею, де студенти на власні очі побачили експонати й знаряддя бокорашів, пройнялися важкою працею лісорубів, розгледіли побутові речі горян, дізналися про природні багатства та історію краю, а також почули багато нового та корисного про життя гірських мешканців. Це дало їм більше упевненості у майбутній професійній діяльності як вчителів географії”.

Відтак співпраця НПП «Синевир» з Ужгородським національним університетом й надалі сприятиме майбутнім вчителям географії досліджувати та вивчати цінність природно-заповідного фонду парку, відкривати нові перспективи в географічній освіті, які б залишили у них незабутні враження про парк та його значну роль у збереженні природи для суспільства.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії