У НПП «СИНЕВИР» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ

 

Щороку на території Національного природного парку «Синевир» проводиться зимовий облік фауни з метою визначення видового складу та встановлення місць перебування, міграції, територіального розміщення у різних угіддях ПНДВ.

Такий облік є обов’язковим і проводиться у період, коли на території парку лежить сніг.

Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад місцевих звірів та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах копитних тварин та птахів відповідно за наступними методами:  маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.

Оскільки більшість диких звірів ведуть потаємний спосіб життя і мають сутінкову або нічну активність, то в цьому році часто-густо за такими видами копитних як – олені, козулі, кабани можна спостерігати і протягом світлого дня.

Під час обліку, особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.

За результатами обліку, цього року на території парку спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, де кількісний показник копитних видів, порівняно з періодом минулого року, знаходиться в прирості особин. Працівники парку припускають, що однією з причин є міграційні процеси, спричинені широкомасштабним вторгненням рф на територію України.

Зрозуміло, що точність обліку, це занадто складна система, в якій неможливі точні цифри й розрахунки, особливо під час активних воєнних дій, але це необхідно знати.

За матеріалами таксації підраховано, що наразі у різних угіддях 8-ми природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» мешкає загалом:

олень карпатський – 276 (+8 особин приріст); козуля – 541 (+3 особини приріст); кабан – 105 (+15 особин приріст);  вовк – 22 (+7 особин приріст); ведмідь – 7; білка – 296; заєць – 233; лисиця – 221; видра – 37; куниця – 230; рись – 14; кіт лісовий – 10; глухар – 112; рябчик – 229; яструб 110; сова – 54; качки – 26.

Отже, проведений такий облік диких тварин і птахів, дозволяє працівникам СДО парку відстежувати міграційні процеси, здійснювати безпосередню охорону диких тварин, а також збереження місць їхнього існування.

Варто зазначити, що в процесі обходу угідь, проводився і огляд наявних на територіях ПНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Зібрана інформація свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами – сіном, гіллячковим кормом – «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.

Новини

Цікава знахідка гриба Трюфеля білого

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого. Цей Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, […]

  • Без категорії

На 78-му році пішов із життя колишній директор НПП «Синевир» ЦЮБИК МИРОН МИХАЙЛОВИЧ

Сьогодні, 03 березня 2023 року, на 78-му році життя відійшов у засвіти чесний, поважний, добрий порадник і мудрий учитель, біолог, колишній директор Національного природного парку «Синевир», начальник Управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, один з провідних природоохоронців України Мирон Михайлович Цюбик. За роки роботи Мирон Михайлович відзначався високим професіоналізмом, компетентністю, надихав колег власними […]

  • Без категорії

3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

    Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи. Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам […]

  • Без категорії