У НПП «СИНЕВИР» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ

 

Щороку на території Національного природного парку «Синевир» проводиться зимовий облік фауни з метою визначення видового складу та встановлення місць перебування, міграції, територіального розміщення у різних угіддях ПНДВ.

Такий облік є обов’язковим і проводиться у період, коли на території парку лежить сніг.

Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад місцевих звірів та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах копитних тварин та птахів відповідно за наступними методами:  маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.

Оскільки більшість диких звірів ведуть потаємний спосіб життя і мають сутінкову або нічну активність, то в цьому році часто-густо за такими видами копитних як – олені, козулі, кабани можна спостерігати і протягом світлого дня.

Під час обліку, особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.

За результатами обліку, цього року на території парку спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, де кількісний показник копитних видів, порівняно з періодом минулого року, знаходиться в прирості особин. Працівники парку припускають, що однією з причин є міграційні процеси, спричинені широкомасштабним вторгненням рф на територію України.

Зрозуміло, що точність обліку, це занадто складна система, в якій неможливі точні цифри й розрахунки, особливо під час активних воєнних дій, але це необхідно знати.

За матеріалами таксації підраховано, що наразі у різних угіддях 8-ми природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» мешкає загалом:

олень карпатський – 276 (+8 особин приріст); козуля – 541 (+3 особини приріст); кабан – 105 (+15 особин приріст);  вовк – 22 (+7 особин приріст); ведмідь – 7; білка – 296; заєць – 233; лисиця – 221; видра – 37; куниця – 230; рись – 14; кіт лісовий – 10; глухар – 112; рябчик – 229; яструб 110; сова – 54; качки – 26.

Отже, проведений такий облік диких тварин і птахів, дозволяє працівникам СДО парку відстежувати міграційні процеси, здійснювати безпосередню охорону диких тварин, а також збереження місць їхнього існування.

Варто зазначити, що в процесі обходу угідь, проводився і огляд наявних на територіях ПНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Зібрана інформація свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами – сіном, гіллячковим кормом – «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії