У НПП «СИНЕВИР» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ

 

Щороку на території Національного природного парку «Синевир» проводиться зимовий облік фауни з метою визначення видового складу та встановлення місць перебування, міграції, територіального розміщення у різних угіддях ПНДВ.

Такий облік є обов’язковим і проводиться у період, коли на території парку лежить сніг.

Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад місцевих звірів та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах копитних тварин та птахів відповідно за наступними методами:  маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.

Оскільки більшість диких звірів ведуть потаємний спосіб життя і мають сутінкову або нічну активність, то в цьому році часто-густо за такими видами копитних як – олені, козулі, кабани можна спостерігати і протягом світлого дня.

Під час обліку, особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.

За результатами обліку, цього року на території парку спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, де кількісний показник копитних видів, порівняно з періодом минулого року, знаходиться в прирості особин. Працівники парку припускають, що однією з причин є міграційні процеси, спричинені широкомасштабним вторгненням рф на територію України.

Зрозуміло, що точність обліку, це занадто складна система, в якій неможливі точні цифри й розрахунки, особливо під час активних воєнних дій, але це необхідно знати.

За матеріалами таксації підраховано, що наразі у різних угіддях 8-ми природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» мешкає загалом:

олень карпатський – 276 (+8 особин приріст); козуля – 541 (+3 особини приріст); кабан – 105 (+15 особин приріст);  вовк – 22 (+7 особин приріст); ведмідь – 7; білка – 296; заєць – 233; лисиця – 221; видра – 37; куниця – 230; рись – 14; кіт лісовий – 10; глухар – 112; рябчик – 229; яструб 110; сова – 54; качки – 26.

Отже, проведений такий облік диких тварин і птахів, дозволяє працівникам СДО парку відстежувати міграційні процеси, здійснювати безпосередню охорону диких тварин, а також збереження місць їхнього існування.

Варто зазначити, що в процесі обходу угідь, проводився і огляд наявних на територіях ПНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Зібрана інформація свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами – сіном, гіллячковим кормом – «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії