ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ В НПП «СИНЕВИР»

Проведення зимового обліку фауни в Національному природному парку «Синевир» – є отримання інформації про наявність, кількість та розподіл різноманітних видів тварин на його території. Такі заходи дають можливість виявити кількісну популяцію тварин, визначити стан здоров’я екосистеми та вчасне виявлення можливих проблем. Щорічне проведення зимового обліку фауни в гірській місцевості національного парку є важливим кроком у збереженні таких унікальних тварин як – олені, косулі, ведмеді, кабани, лисиці, зайці та ін.

Нагадаємо, що гірські території НПП «Синевир» володіють унікальним природним багатством та є цінним джерелом біорізноманіття. Існуючі урочища в кожному ПНДВ відрізняються своєю високогірною природою та екстремальними погодними умовами. Зимовий період у горах супроводжується глибоким сніговим покривом, заметами, сильними вітрами та низькими температурами. Ці особливості роблять зимовий облік фауни в гірських місцевостях викликом, але водночас важливим інструментом для їх збереження.

Спостереження за слідами тварин, їх вивчення дозволяє визначити наявність та розподіл різних видів, їхні зимові оселища та маршрути міграцій. Також для цього додатково встановлено у спеціально визначених або небезпечних місцях відеокамери та сенсори для вивчення руху тварин по території парку.

Саме зимовий облік дозволяє виявити можливі загрози та вивчати адаптації тварин до екстремальних умов, таких як стримування активності, особливості живлення та пристосування до місцевості та снігового покриву.

Проведення таких заходів є основою для розроблення певних програм та стратегій, спрямованих на збереження видового складу та популяцій тварин.

Цей процес надає можливість зрозуміти, як тварини адаптуються до жорстких умов зими та яким чином їхня популяція може піддаватися різним природним факторам впливу.

Його результати допомагають науковим співробітникам та інспекторам служби державної охорони природно-заповідного фонду парку розкрити та зберегти унікальне біорізноманіття, сприяючи сталому розвитку та забезпеченню екологічної рівноваги в цій унікальній місцевості.

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії