ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ В НПП «СИНЕВИР»

Проведення зимового обліку фауни в Національному природному парку «Синевир» – є отримання інформації про наявність, кількість та розподіл різноманітних видів тварин на його території. Такі заходи дають можливість виявити кількісну популяцію тварин, визначити стан здоров’я екосистеми та вчасне виявлення можливих проблем. Щорічне проведення зимового обліку фауни в гірській місцевості національного парку є важливим кроком у збереженні таких унікальних тварин як – олені, косулі, ведмеді, кабани, лисиці, зайці та ін.

Нагадаємо, що гірські території НПП «Синевир» володіють унікальним природним багатством та є цінним джерелом біорізноманіття. Існуючі урочища в кожному ПНДВ відрізняються своєю високогірною природою та екстремальними погодними умовами. Зимовий період у горах супроводжується глибоким сніговим покривом, заметами, сильними вітрами та низькими температурами. Ці особливості роблять зимовий облік фауни в гірських місцевостях викликом, але водночас важливим інструментом для їх збереження.

Спостереження за слідами тварин, їх вивчення дозволяє визначити наявність та розподіл різних видів, їхні зимові оселища та маршрути міграцій. Також для цього додатково встановлено у спеціально визначених або небезпечних місцях відеокамери та сенсори для вивчення руху тварин по території парку.

Саме зимовий облік дозволяє виявити можливі загрози та вивчати адаптації тварин до екстремальних умов, таких як стримування активності, особливості живлення та пристосування до місцевості та снігового покриву.

Проведення таких заходів є основою для розроблення певних програм та стратегій, спрямованих на збереження видового складу та популяцій тварин.

Цей процес надає можливість зрозуміти, як тварини адаптуються до жорстких умов зими та яким чином їхня популяція може піддаватися різним природним факторам впливу.

Його результати допомагають науковим співробітникам та інспекторам служби державної охорони природно-заповідного фонду парку розкрити та зберегти унікальне біорізноманіття, сприяючи сталому розвитку та забезпеченню екологічної рівноваги в цій унікальній місцевості.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії