ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ В НПП «СИНЕВИР»

Проведення зимового обліку фауни в Національному природному парку «Синевир» – є отримання інформації про наявність, кількість та розподіл різноманітних видів тварин на його території. Такі заходи дають можливість виявити кількісну популяцію тварин, визначити стан здоров’я екосистеми та вчасне виявлення можливих проблем. Щорічне проведення зимового обліку фауни в гірській місцевості національного парку є важливим кроком у збереженні таких унікальних тварин як – олені, косулі, ведмеді, кабани, лисиці, зайці та ін.

Нагадаємо, що гірські території НПП «Синевир» володіють унікальним природним багатством та є цінним джерелом біорізноманіття. Існуючі урочища в кожному ПНДВ відрізняються своєю високогірною природою та екстремальними погодними умовами. Зимовий період у горах супроводжується глибоким сніговим покривом, заметами, сильними вітрами та низькими температурами. Ці особливості роблять зимовий облік фауни в гірських місцевостях викликом, але водночас важливим інструментом для їх збереження.

Спостереження за слідами тварин, їх вивчення дозволяє визначити наявність та розподіл різних видів, їхні зимові оселища та маршрути міграцій. Також для цього додатково встановлено у спеціально визначених або небезпечних місцях відеокамери та сенсори для вивчення руху тварин по території парку.

Саме зимовий облік дозволяє виявити можливі загрози та вивчати адаптації тварин до екстремальних умов, таких як стримування активності, особливості живлення та пристосування до місцевості та снігового покриву.

Проведення таких заходів є основою для розроблення певних програм та стратегій, спрямованих на збереження видового складу та популяцій тварин.

Цей процес надає можливість зрозуміти, як тварини адаптуються до жорстких умов зими та яким чином їхня популяція може піддаватися різним природним факторам впливу.

Його результати допомагають науковим співробітникам та інспекторам служби державної охорони природно-заповідного фонду парку розкрити та зберегти унікальне біорізноманіття, сприяючи сталому розвитку та забезпеченню екологічної рівноваги в цій унікальній місцевості.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії